Zavrieť

Porady

Dovoz z USA a EU

Zdravim, chcel by som sa spytat ako je to s dovozom elektroniky z USA a EU pripadne z Azie. Ak nakupujem z USA staci iba preclit dany tovar, alebo je potrebne vybavit este nejake dalsie certifikaty aby som to mohol predavat. Konkretne ide o nejake PC komponenty a specialne monitory.
Mate niekto skusenosti s riesenim zaruk mimo EU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Najprv ho musis preclit a taktiez zaplatit DPH. Ono to casto zalezi aj od mnozstva - ak to budes posielat po kusoch, clo aj DPH vies obist (najma dovoz z USA).

    Certifikaty - je dobre, ak to ma na sebe logo "CE". V pripade vyrobkov z Azie je toto logo casto pouzivane nepravom, no teba to nemusi trapit. Teda aspon kym nenastane problem. Certifikaty sa vsak mozu tykat aj inych veci, teda zalezi na tom, o co konkretne ide. Ale to je uz velmi specializovana oblast pokial ide o specialne produkty.

    Pri elektronike a podobnych baterkovych veciach musis pocitat aj s prispevkom do recyklacneho fondu. Je to kravina, ale bude to len par eur navyse.

    Zaruky - v USA to maju postavene inac ako u nas. Ak ti da vyrobca zaruku 1 rok na vsetko, tak si vyhral a nemas co riesit. Ak to navyse predavas inym firmam a nie konecnym spotrebitelom, zaruku si das aku chces (spravidla ten 1 rok). Ale od americanov pocitaj kludne so zarucnou dobou 30 pripadne 90 dni.

    No a potom mozes predavat .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.