Zavrieť

Porady

úhrada vystavenej faktúry po splatnosti

Mám jednu otázku,vystavili sme ostrú faktúru odberateľovi za tovar ,on povedal že faktúra neprišla /poslali sme ju poštou doporučene/ ,tak sme mu emailom poslali hned ešte raz tú istú faktúru / aby ju hned uhradil / a následne zasa aj poštou ,lebo splatnosť bola 20.9.2010.Ako mám zaúčtovať túto faktúru /jej úhradu ak zapltí po tomto dni splatnosti. Keďže je 27.9. do konca týždňa by mala byť uhradená.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kaja211 Pozri príspevok
    Mám jednu otázku,vystavili sme ostrú faktúru odberateľovi za tovar ,on povedal že faktúra neprišla /poslali sme ju poštou doporučene/ ,tak sme mu emailom poslali hned ešte raz tú istú faktúru / aby ju hned uhradil / a následne zasa aj poštou ,lebo splatnosť bola 20.9.2010.Ako mám zaúčtovať túto faktúru /jej úhradu ak zapltí po tomto dni splatnosti. Keďže je 27.9. do konca týždňa by mala byť uhradená.Ďakujem
    Úhradu faktúry predsa zaúčtujuš ku faktúre dňom kedy bola uhradená...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kaja211 Pozri príspevok
    Mám jednu otázku,vystavili sme ostrú faktúru odberateľovi za tovar ,on povedal že faktúra neprišla /poslali sme ju poštou doporučene/ ,tak sme mu emailom poslali hned ešte raz tú istú faktúru / aby ju hned uhradil / a následne zasa aj poštou ,lebo splatnosť bola 20.9.2010.Ako mám zaúčtovať túto faktúru /jej úhradu ak zapltí po tomto dni splatnosti. Keďže je 27.9. do konca týždňa by mala byť uhradená.Ďakujem
    Neriadime sa splatnosťou faktúry , ale dátumom skutočnej prijtej platby . T.j. v deň pripísania platby na bežný účet účtujete do peňažného denníka banka príjem / príjem ovplyvňujúci ZD .
    Zároveň spárujete platbu s pohľadávkou a túto platbu poznamenáte aj do Knihy pohľadávok , kde zapíšete dátum pripísania platby ,číslo bankového dokladu a výšku platby .
    V knihe pohľadávok sa Vám uvedená pohľadávka vyrovná na nulu t.j. nebude vykazovať žiaden zostatok.

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Ale nebude to vadiť že dátum splatnosti na faktúre ,nie je totožný s úhradou tejto faktúry na bankovom účte?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kaja211 Pozri príspevok
    Ale nebude to vadiť že dátum splatnosti na faktúre ,nie je totožný s úhradou tejto faktúry na bankovom účte?
    Nie .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kaja211 Pozri príspevok
    Ale nebude to vadiť že dátum splatnosti na faktúre ,nie je totožný s úhradou tejto faktúry na bankovom účte?
    To by mohlo prekážať len dodávateľovi a slúžiť ako podklad pre prípadnú dohodnutú penalizáciu.
    V SR je z 10-tich faktúr 7 zaplatených po splatnosti

    úhrada vystavenej faktúry po splatnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.