Zavrieť

Porady

Vyber kotla do bytu

Dobry den,

mozno tato tema uz niekde je, ale neviem sa k nej dopracovat:
chystame sa menit kotol v v starsom tehlovom byte (cca52m2). Toto leto prebehlo zateplenie domu, vymena plastovych okien.
Doterajsi kotol uz dosluhuje, vyuzivame ho v zime na kurenie a pocas celeho roka na ohrev vody (prietokovy ohrievac) - sucasny kotol menili este byvali majitelia (cca 7 rokov dozadu) a neviem, ci je bezna prax, ze prietokovy ohrievac "zvladne" ohrev teplej vody len na 7 minut alebo je to opotrebovanie casom?

Viem, ze je na trhu neuveritelne mnozstvo kotlov od boilerov az po prietokove ohrievace, ale pre nedostatok skusenosti sa neviem rozhodnut. Ake su vase skusenosti s kotlami v byte? na co by som si mala dat pozor a co by ste mi odporucili?

Vopred dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Mám pocit, že kotol by mal mať vyššiu životnosť ako je 7 rokov. Pri výbere kotla predovšetkým zvážte, koľko vody potrebujete mať ohriatej v zásobníku, resp. či vôbec zásobník na vodu potrebujete.

    yokasta je offline (nepripojený) yokasta

    yokasta
    ved prave - kolko vody je schopny ohriat prietokovy kotol? lebo ak je 7 minut teplej (nie vrelej) vody realita, v tom pripade volim boiler...

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Mam v byte kotol Viessmann typ Vitopend 100 a vobec som nespozoroval nejake obmedzenie, ze by po case nedokazal vyrabat vodu. Ked sa 6 ludi po sebe sprchovalo, voda mala vzdy taku istu teplotu.

    7 rocny kotol by mal byt cerstvo zabehnuty (musi vydrzat viac), mozno je len zle nastaveny.

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    jelalim Pozri príspevok
    Mam v byte kotol Viessmann typ Vitopend 100 a vobec som nespozoroval nejake obmedzenie, ze by po case nedokazal vyrabat vodu. Ked sa 6 ludi po sebe sprchovalo, voda mala vzdy taku istu teplotu.

    7 rocny kotol by mal byt cerstvo zabehnuty (musi vydrzat viac), mozno je len zle nastaveny.
    Super, niekto má taký kotol aký budme mať. Koľko kW máte? Ďakujem

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Adkah Pozri príspevok
    Super, niekto má taký kotol aký budme mať. Koľko kW máte? Ďakujem
    Prosím, jelalim ešte stále mám záujem o odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.