Zavrieť

Porady

Internetové pripojenie

Zdravím poraďáci

toš mám problém, kúpili sme pozemok, pred začiatkom stavby sme sa informovali o dostupnosti internetového pripojenia na obecnom úrade, super, pred pozemkom máme kábel od Tcomu.
Momentálna situácia - dom postavený, ale! Tcom ma nepripojí, kábel síce je, ale nie je kapacita na pripojenie nového užívateľa Inak, jedná sa o obec Rišňovce, kúsok od Nitry. Ulica Cintorínska, zatiaľ bez popisného čísla.

Tak prosím o radu... Aký net? Od koho? Rozmýšľam už aj na mobilnými od Orange či Tmobile, alebo niečo ako Wimax... Poraďte prosím, podmienky: dosť rýchly net na to, aby sa dali pozerať online streamové napr. správy, hokej na hustom a pod. takisto čo najvyšší objem predplatených dát (ideálne neobmedzene).

Dík za rady...
Marek
Usporiadat
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Pokial mozem poradit do mobilneho by som nesiel. MObilne je urcene vyslovene k notebooku s ktorym sa pohybujete a a cestujete.
Ma relativne pomale pripojenie a skoro vzdy obmedzenie mnozstva prenesenych dat - co je problem hlavne ked chcete sledovat online video stream.
Momentalne mi nic nenapada ako pockat kym T-Com zvysi kapacitu v lokalite ... snad nikto iny bude vediet poradit.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

zisti ake je tam wifi pripojenie
0 0
keram1979 keram1979

keram1979 je offline (nepripojený) keram1979

čau fero,

wifi, myslíš niečo ako napr. wimax?
0 0
katmen katmen

katmen je offline (nepripojený) katmen

imbecilita nastavenia porady mi neumoznuje dat priamy link na stranku skus vygooglovat cesku stranku internet pro vsechny v sekcii wifi na slovensku daj si vyhladat tvoju obec najdes tam odkazy na wifi providerov v tvojom okoli speavidla tam najdes aj komentare od uzivatelov

pozor wifi nie je wimax
ja som riesil podobny problem kabel telekomunistov pred branou a nic z toho
mam wifi a velka spokojnost, lepsie ako wimax
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

vid konkretne pre tvoju obec http://www.internetprovsechny.cz/wif...ovce&oid=ob454
0 0
keram1979 keram1979

keram1979 je offline (nepripojený) keram1979

ešte sa spýtam na tú agregáciu, čo znamená pri rýchlosti 1024 kb/s 1:10? budem schopný cez to pozerať tie spomínané streamové videá?
0 0
katmen katmen

katmen je offline (nepripojený) katmen

keram1979 Pozri príspevok
ešte sa spýtam na tú agregáciu, čo znamená pri rýchlosti 1024 kb/s 1:10? budem schopný cez to pozerať tie spomínané streamové videá?
ano, ak si nedas HD pri youtube, tam si trocha pockas, agregacia znamena kolko vas je za jednym nodom citaj spravidla poskytovatelskym apckom zjednodusene povedane
moja rada: pozvi si oboch a daj si premerat lokalitu porovnaj aktualne ponuky a ak je mozne pozaduj spojenie v 5 GHZ pasme budes mat mensie rusenie a tym i stabilnejsie pripojenie
vybavenie ako anteny a ap-klient si radsej prenajmi, nebude sa potom isp vyhovarat na chybu na tvojom zariadeni a nemusis riesit zarucne doby, ked bude zariadeni vadne isp ho vymeni
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

keram1979 Pozri príspevok
ešte sa spýtam na tú agregáciu, čo znamená pri rýchlosti 1024 kb/s 1:10? budem schopný cez to pozerať tie spomínané streamové videá?
Znamena to, ze vas bude 10 uzivatelov, ktori maju k dispozicii 1024 kbps. Ked budu vsetci naraz stahovat, tak to pojde 1/10 maximalnej rychlosti, cim menej ludi bude nieco stahovat, tym to pojde zvysnym rychlejsie.

Toto ale nemusi platit, ak je tam sikovny spravca a vie vybrat vhodny nastroj na FUP - Fair Use Policy.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Skús pozrieť sem: http://www.porovnat.sk/
Podľa obce a ulice ti to nájde možných poskytovateľov internetu.

A tá agregácia 1024 kb/s 1:10 znamená, že rýchlosť sa môže pohybovať (pri plnom vyťažení ostatných užívateľov) okolo 102 kb/s (tj. 12 kB/s), a na takejto rýchlosti na video streaming zabudni, to budú skôr fotky so zvukom.
0 0
Klingónka Klingónka

Klingónka je offline (nepripojený) Klingónka

Hľadám nejakú firmu ktorá robí DSL, T-com mi ho nechce dať, hoci mám pevnú linku.
Koľko by to stálo ? A aby sa na mňa mohli ďalší pripojiť. Záujem je.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No ak ti ho nechcu dat, tak nie preto, ze sa im nechce, ale dovod je asi iny, napr. nemaju uz kapacitu a pod ... a ak nemaju kapacitu, tak ti ho neda ani ina firma, lebo pouziva ich spoje.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Klingónka Pozri príspevok
Hľadám nejakú firmu ktorá robí DSL, T-com mi ho nechce dať, hoci mám pevnú linku.
Koľko by to stálo ? A aby sa na mňa mohli ďalší pripojiť. Záujem je.
Tu si over dostupnosť DSL internetu od T-Com.Možno , že tam kde si nie je táto služba dostupná , nie že Ti nechcú dať.

http://www.t-com.sk/Default.aspx?Cat...4&section=home
0 0
Klingónka Klingónka

Klingónka je offline (nepripojený) Klingónka

Práveže dostupnosť je, (okrem turbo 4) ale mi to nechcú dať sú to lemry !
0 0
zamestnankyna zamestnankyna

zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

ctn.sk/sluzby-a-projekty/internet-pre-obce/
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Myslim si, ze to nieje tak. Ak ano tak by som sa snazil znova zavolat a poziadat o zavedenie internetu ak ti to nebudu chciet zriadit, tak asi na to budu mat technicky dovod (urcite ti to nepovedia tak, ze sa im to nechce zriadovat) ak ano tak by som to postupil vyssie
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zašiel by som za niekym kto má internet ,vyplnil by som objednávku cez internet a za pár dní by som sa informoval ako je to s mojou objednávkou.
0 0
Klingónka Klingónka

Klingónka je offline (nepripojený) Klingónka

No ja internet mám, len mám viazanosť, tak neviem čo mám robiť, môžem vyplniť objednávku ?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Klingónka Pozri príspevok
Práveže dostupnosť je, (okrem turbo 4) ale mi to nechcú dať sú to lemry !
Klingónka Pozri príspevok
No ja internet mám, len mám viazanosť, tak neviem čo mám robiť, môžem vyplniť objednávku ?
Ak máš internet , tak potom načo ho chceš objednať ?
0 0
Klingónka Klingónka

Klingónka je offline (nepripojený) Klingónka

Lebo chcem aby mi dali od nového roka iný ! Aby s tým proste niečo začali robiť !
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No tak potom si mal inak formulovat otazku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať