Zavrieť

Porady

vytváranie midi skladieb

Potreboval by som poradiť ohľadom vytvárania podkladov známych piesní. Je to v rozpore s autorským právom ak napr. vytvorím na klávesoch podklad známej skladby a potom ju niekomu predám na karaoke ucely? Potrebujem súhlas autora? Vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    slavonix Pozri príspevok
    Potreboval by som poradiť ohľadom vytvárania podkladov známych piesní. Je to v rozpore s autorským právom ak napr. vytvorím na klávesoch podklad známej skladby a potom ju niekomu predám na karaoke ucely? Potrebujem súhlas autora? Vdaka za radu.
    Skladba má autorské práva aj na text aj na hudbu. Pokiaľ použiješ hudbu z nejakej pesničky, určite potrebuješ súhlas autora.

    Aj keby to bolo len pár taktov, treba žiadať o súhlas. Veď je kopec známych prípadov, kedy jeden autor žaluje druhého, že mu zo skladby zobral motív.

    Pozri sem, tu je to vysvetlené:

    http://www.soza.sk/index.php?page=ma...=129&idtop=129

    prípadne sa spýtaj na SOZA, možno ti poradia bližšie.

    slavonix je offline (nepripojený) slavonix

    slavonix
    nasiel som na nete tuto stranku... midimusic.cz chcel by som vediet ci na to potrebuju suhlas autora...ci to nie je v rozpore s autorskymi pravami...a este ma aj zaujima, ci je na tuto cinnost potrebne byt zaregistrovany ako zivnostnik ...dakujem za reakcie

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    slavonix Pozri príspevok
    nasiel som na nete tuto stranku... midimusic.cz chcel by som vediet ci na to potrebuju suhlas autora...ci to nie je v rozpore s autorskymi pravami...
    Skús sa spýtať priamo ich, či pri tvorbe karaoke majú súhlas autora. Ja si myslím, že asi áno.

    slavonix Pozri príspevok
    a este ma aj zaujima, ci je na tuto cinnost potrebne byt zaregistrovany ako zivnostnik ...dakujem za reakcie
    Pokiaľ si tým chceš zarábať a podnikať s tým, tak áno, potrebuješ živnosť alebo firmu. Ak to robíš len ako hobby a nebudeš pýtať za to peniaze, tak si to môžeš pestovať ako koníček.

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Do SOZY a podobnych oblud sa odovzdava notovy zapis, text, mena autorov hudby, aranzmanu, spevakov .... Na vsetko potrebujes suhlas.

    vytváranie midi skladieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.