Zavrieť

Porady

Faktúra k prijatej platbe a dodanie.

Ak bude uhradená preddavková faktúra 23.6. a do konca mesiaca sa tovar nedodá a vyhotoví sa faktúra na prijatú platbu s dňom dodania 23.6., je to srávne alebo je to v rozpore so zákonom lebo ak sa tovar dodá do 15 dní napríklad do 5.7. tak sa mala vyhotoviť len jedna faktúra s dňom dodania 5.7. bez vystavenia faktúry k prijatej platbe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Prvá možnosť je správna. Zo zákona - do 15 dní od prijatia platby znamená, že v rámci jedného mesiaca.

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Inak presne toto by aj mňa zaujímalo, lebo vyslovene k tomuto som nikde na stránke finančnej správy nenašla žiaden príklad a z formulácie zákona to ani mne nie je úplne jasné.
    Pre istotu vždy robím (príp. požadujem od príjemcu platby) faktúru k platbe vždy, ak nie je dodanie tovaru do konca mesiaca, lebo to určite nie je v rozpore so zákonom, ale nejaké "polopatistické" usmernenie od FS by nebolo na škodu...
    kn-alka ako to, že z formulácie zákona to nie je jasné? čítala si §73?

    je tam presne uvedené..... alebo do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom bola platba prijatá....

    pre mňa je to úplne jasné
    tigy Veď práve, keby tam bolo "a zároveň/alebo najneskôr"....
    To "alebo" znie, akoby máš na výber, buď do 15 dní, alebo do konca mesiaca
    Lebo už sa mi stalo, že mi nechceli vystaviť faktúru k platbe ku koncu mesiaca, lebo ešte neprešlo 15 dní.

    Faktúra k prijatej platbe a dodanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.