Zavrieť

Porady

Energetické náramky

Ahojte, dlhšiu dobu hľadám spôsob, ako si zrekonštruujem energetické náramky. viď.foto
kto ich používa, vie, že po dlhšom použití povolí gumička a náramky sú voľné na ruke...Kúpila som si náhradnú gumičku (rovnakej hrúbky) a v domnení ľahkej výmeny som rozobrala náramok. Dieročky sú malé,...s pomocou nite a ihly sa mi podarilo s námahou navliecť jednu guličku, pri druhej sa mi niť roztrhla...potrebujem gumku natiahnúť a potom ju pretiahnem cez dierku....máte nápad, alebo skúsenosť, ako navliecť novú gumičku do dierky? Náramky sú nepoškodené, nechcem si kupovať nové....stačí mala rekonštrukcia . Budem vďačná za každý nápad

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Doma mám elastickú niť - priesvitnú, pružnú a pevnú. Stála asi 35,- Sk, kúpila som v galantérke. Vyzerá ako rybársky silon, ale je pružná. Alebo skús koniec gumičky zaliať voskom a tak ponasúvať korálky. http://www.google.sk/search?q=elasti...ient=firefox-a

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    keď niť zalejem voskom, nepretiahnem cez dierku...ani uzoľ nesmiem urobiť..

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nemáš v okolí obchod, kde sa predávajú? Či by Ti neporadili materiál, alebo technológiu? Ja som sledovala na jarmoku výrobu náramkov z kamienkov, a nemala som pocit, že je to nemožné. ( Asi tak, ako keď pozoruješ predvádzačov všelijakých kuchynských prístrojov - keď to niekto vie robiť, vyzerá to jednoduché aj pre pozerajúceho sa. ) S tým mojim silonom by to držalo, aj by sa dalo prevliekať...A čo tak vyrobiť si, alebo použiť navliekač nití - vsunúť do korálky, vsunúť gumu do navliekača...či to je tiež hrubé?

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    niť som použila ako pomôcku, aby som natiahla gumku...ako spojím silon s gumkou? ... na konci zostane hrubá gumička, ktorá nevlezie do dierky
    s navliekačom budem mať dvojitú hrúbku gumky...obchod mám..náramky dovážajú, mladé kočky mi nevedia poradiť

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    z kameňa http://www.feng-suej.sk/obchod/energeticke-naramky..tvar je ako na prvom obrázku...je zložený z guličiek

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Všetky moje sú na elastickej "silonovej" niti-obehaj galantérie. Je to pevné, ihlu nemusíš použiť . Ak máš obavy so zníženého účinku, tak po oprave kamene očisti a nabi - vodou, slnečným, alebo mesačným svetlom, podľa toho, čo Ti o nich povedali. (Ak teda považuješ za potrebné s nimi tak zaobchádzať)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    alla66 Pozri príspevok
    z kameňa http://www.feng-suej.sk/obchod/energeticke-naramky..tvar je ako na prvom obrázku...je zložený z guličiek
    ...tak nič, mala som tip, ale nie pre kameň, škoda...

    Ak sa Ti ten náramok nepodarí dať do kopy, nevadí. Liečivé kamene dokážu pomôcť aj tým , že ich nosíš pri sebe. Napr. vo vačku, alebo si zožeň nejaký malý okrasný mešec a nos ich v kabelke.
    Prípadne, ak máš po ruke nejakého šikulu, nedali by sa nejako zväčšiť dierky?

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Dav Pozri príspevok
    Všetky moje sú na elastickej "silonovej" niti-obehaj galantérie. Je to pevné, ihlu nemusíš použiť . Ak máš obavy so zníženého účinku, tak po oprave kamene očisti a nabi - vodou, slnečným, alebo mesačným svetlom, podľa toho, čo Ti o nich povedali. (Ak teda považuješ za potrebné s nimi tak zaobchádzať)
    nepochopila som z predch.príspevkov, že máš náramok na elastickej nitke...dá sa natiahnúť, aby som mohla kedykoľvek náramok stiahnúť z ruky? ak áno, kúpim silon a mám vyriešený problém

    arizona Pozri príspevok
    ...tak nič, mala som tip, ale nie pre kameň, škoda...

    Ak sa Ti ten náramok nepodarí dať do kopy, nevadí. Liečivé kamene dokážu pomôcť aj tým , že ich nosíš pri sebe. Napr. vo vačku, alebo si zožeň nejaký malý okrasný mešec a nos ich v kabelke.
    Prípadne, ak máš po ruke nejakého šikulu, nedali by sa nejako zväčšiť dierky?
    manžel chcel zväčšiť dierku vrtáčikom...bojím sa, aby nepraskol...

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    alla66 Pozri príspevok
    nepochopila som z predch.príspevkov, že máš náramok na elastickej nitke...dá sa natiahnúť, aby som mohla kedykoľvek náramok stiahnúť z ruky? ak áno, kúpim silon a mám vyriešený problém



    manžel chcel zväčšiť dierku vrtáčikom...bojím sa, aby nepraskol...
    Mám presne takú niť, na akej sú pôvodné náramky navlečené.
    Takéto isté, ale v priehľadnom

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Olinka, akú hrúbku má tvoj silon? Dcéra mi našla...zdá sa mi tenký ...

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Vedela som, že sa budem musieť zdvihnúť od PC
    Volá sa to presne Guma guľatá 0,6mm, a priemer kruhu-cievky, je 5 cm.Vyzerá to ako rybársky silon, ale nie je to silon. Údaje sú prelepené cenovkou, tak civím na to s lupou, a vyčítala som, že sa používa na navliekanie korálok, a je tam firma GALTERRA s.r.o. Prievidza, a ešte dačo po čínsky

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Dav Pozri príspevok
    Vedela som, že sa budem musieť zdvihnúť od PC
    Volá sa to presne Guma guľatá 0,6mm, a priemer kruhu-cievky, je 5 cm.Vyzerá to ako rybársky silon, ale nie je to silon. Údaje sú prelepené cenovkou, tak civím na to s lupou, a vyčítala som, že sa používa na navliekanie korálok, a je tam firma GALTERRA s.r.o. Prievidza, a ešte dačo po čínsky
    Ďakujem, v pondelok ráno urobím prieskum našej galantérky.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    alla66 Pozri príspevok
    Ďakujem, v pondelok ráno urobím prieskum našej galantérky.
    V Bratislave robia takúto opravu aj predajne, kde sa náramok kúpil. Skús, možno to bude rýchlejšie.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Skús aj v predajni s polotovarmi na výrobu umeleckých predmetov. U nás predávajú také gumičky ako metráž v rôznych hrúbkach.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Eulalia Pozri príspevok
    V Bratislave robia takúto opravu aj predajne, kde sa náramok kúpil. Skús, možno to bude rýchlejšie.
    V predajni nerobia opravy, kamarátka si preto kúpila nový náramok. Cestovať do BA kvôli náramku sa mi neoplatí, za cestovnom zaplatím viac, /nerátam cenu opravy/..... za nový náramok zaplatím menej.


    jaja99 Pozri príspevok
    Skús aj v predajni s polotovarmi na výrobu umeleckých predmetov. U nás predávajú také gumičky ako metráž v rôznych hrúbkach.
    Akú predajňu myslíš? Ľudotex?
    Kúpila som klobúkovú gumu, neviem, či sa vyrábajú tenšie..v originál náramku je tiež klobúková guma...

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Niťku som kúpila, navlieka sa do dierky jedna radosť...Ďakujem za radu

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dav Pozri príspevok
    Vedela som, že sa budem musieť zdvihnúť od PC
    Volá sa to presne Guma guľatá 0,6mm, a priemer kruhu-cievky, je 5 cm.Vyzerá to ako rybársky silon, ale nie je to silon. Údaje sú prelepené cenovkou, tak civím na to s lupou, a vyčítala som, že sa používa na navliekanie korálok, a je tam firma GALTERRA s.r.o. Prievidza, a ešte dačo po čínsky
    Gumky ...

    http://www.galterra.sk/G522.htm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.