Zavrieť

Porady

Kontrola hygieny

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Musím mať obchod zatoveny, kým nepríde kontrola? ( textil ) Ďakujem
Naposledy upravil sousan : 21.01.18 at 07:45
7 komentárov     zbaliť
buchač Nie som podnikateľ, nepoznám problematiku...takže len logicky :
- nespomínaš, o aký obchod ide = koľko je tam zamestnacov
- LEBO ak si sama, tak je snáď jasné, že obchod na dobu určitú zavrieš
Alebo sa proste spýtaš, či je nutné zatvoriť.
- si predstav, že do väčšieho obchodu naklušú hygienici...je snáď obchod zatvorený ?
NIE, nie je zatvorený...hygienici urobia svoje, skontrolujú, rozdajú pokuty a fertig.
sousan O textil , budem sama , čiže žiaden zamestnanec .
misoft Hygienická kontrola kontroluje dodržiavanie hygienických predpisov, čistoty a pod. v prevádzke, ich cieľom nie je mať zatvorený obchod.
Často to ani nechcú.... oni síce oznámia, že bude vykonaná kontrola, ale kedy prídu - záleží na nich. Často prídu počas plnej prevádzky, prelozia najskôr plochu, potom vytiahnu preukazy a zalezú do zázemia obchodu - a prezerajú skladovanie potravín a tovaru, chladničky, mraziace boxy, sociálne zariadenia. Ak sa niekde predáva i mäso, tak skontrolujú i vybavenie predajného miesta na mäso.
A to všetko za plnej prevádzky - oni totiž si všímajú i postup a konanie predavačov....
sousan Ďakujem pekne za odpoveď.
Platí to aj na textil obchod , či tam je to iné ?
pavol54 radcovia kecajú s neznalosťou veci. Kým ti neschváli RUVZ prevádzkáreň z hľadiska aplikácie hygienických pravidiel v nej, tak ju otvoriť nesmieš. Ak nemáš produkciu ktorá podlieha priebežnému režimu kontroly RUVZ a j v priebehu činnosti (detská výživa a pod), tak povolením uvedenia do prevádzky jej kontrola nad ňou končí. potom ak manipuluješ s potravinami prechádza do režimu kontroly Regionálnej veterinárnej správy, alebo iných kontrolných inštitúcii štátu
willma Pali, ale aká otázka taká odpoveď.
pavol54 Nezavádzal som, len som presne odpovedal čo možno od RUVZ očakávať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.