Zavrieť

Porady

Zahranicna DF a samozdanenie v MRP - "ciastky"

Prosi vas o radu. Ako mam spravne nahrat v MRP Win -PU zahr.DF za tovar z EU, aby program vypocital samozdanenie ? Myslim, ze mi nie je jasne ako to ma vyzerat v tych "ciastkach", typ DPH davam 49 a v zozname dokladov DPH mam v kolonke typ DPH 49 nulove riadky...vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Mery977 Pozri príspevok
    Mám zahraničnú faktúru z Čiech, pri nahrávaní faktúry aký typ riadku mám uviesť aby som to mala OK? Je to riadok 49???
    A na daňovom priznaní to kde uvediem???
    ďakujem
    A ide o služby, alebo tovar? Typ DPH 49 je tovar, v DP je to r.07,08. Ak máš nárok aj na odpočet, to bude v r.21.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tu http://www.porada.sk/t51011-samozdanenie-fa.html Lenka priložila aj obrázky.
    Pozri aj http://www.porada.sk/t56953-samozdanenie.html

    Pozri na stránke MRP
    Pridanie prijatej faktúry z EÚ - samozdanenie a vydanej faktúry do EÚ
    Doporučujem Zadávanie typov DPH od 1.10.2007
    Tu http://www.porada.sk/t24751-mrp-win-...k-z-ju-pu.html nájdeš zoznam tém MRP.
    dalilada Pozri príspevok
    Samozdanenie je 46, v texte faktúry sa riadne uvedie 19% a samo prepočíta DPH - v čiastkach sa už len upraví prípadné zaokrúhlenie. Ešte pozor, ak je zahraničná mena na prepočet kurzov.
    46-ka je daň zo služieb a tovarov-daň platí príjemca-plný nárok na odpočet
    Naposledy upravil Marína : 15.07.08 at 19:31

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Samozdanenie je 46, v texte faktúry sa riadne uvedie 19% a samo prepočíta DPH - v čiastkach sa už len upraví prípadné zaokrúhlenie. Ešte pozor, ak je zahraničná mena na prepočet kurzov.

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    ano, je to v EUR, prave to neviem, v ktorych kolonkach v ciastkach to mam mat - ci v zaklad DPH a k tomu DPH alebo v riadku "mimo DPH" ?

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    ceny uvedieš v EUR v kolónke základ DPH a zadáš 19%. V lište nad textom je uvedená zahraničná mena, kde doplníš podľa dátumov príslušné kurzy EUR v daný deň. Ešte doplním, že Daňová povinnosť je v deň vystavenia fa dodávateľom.

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    dalilada Pozri príspevok
    ceny uvedieš v EUR v kolónke základ DPH a zadáš 19%. V lište nad textom je uvedená zahraničná mena, kde doplníš podľa dátumov príslušné kurzy EUR v daný deň. Ešte doplním, že Daňová povinnosť je v deň vystavenia fa dodávateľom.
    myslis , ked zadavam polozku, mam zadat dph 19% ? ale potom mi ju aj pripocita ku konecnej sume faktury...? v casti zahr.mena to mam spravne, stale som vsak za typ DPH 49 - pri nadobudn.tovaru z EU. A v "ciastkach" si to MRP da do riadkov ku 0% DPH... je to tam spravne? lebo stale to nie je v zozname dokladov DPH spravne - je tam ta DF ale s nulovou DPH - aj "vstup" aj "vystup". Skusite mi este niekto poradit PROSIM...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ede, pozrela si si témy, ktoré som ti priložila? Upozornila som ťa aj na priložené obrázky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ede Pozri príspevok
    myslis , ked zadavam polozku, mam zadat dph 19% ? ale potom mi ju aj pripocita ku konecnej sume faktury...? v casti zahr.mena to mam spravne, stale som vsak za typ DPH 49 - pri nadobudn.tovaru z EU. A v "ciastkach" si to MRP da do riadkov ku 0% DPH... je to tam spravne? lebo stale to nie je v zozname dokladov DPH spravne - je tam ta DF ale s nulovou DPH - aj "vstup" aj "vystup". Skusite mi este niekto poradit PROSIM...
    Je to typ 49. A treba zadať aj sadzbu. Neboj ku konečnej sume fa to nepripočíta, práve preto, že je tam kód 49. Ak neuvedieš sadzbu dph, ako potom ma vedieť program v akej sadzbe (19 alebo 10) to má samozdaniť?
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 16.07.08 at 06:10

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    Marína Pozri príspevok
    ede, pozrela si si témy, ktoré som ti priložila? Upozornila som ťa aj na priložené obrázky.
    ano, chvilu mi to trvalo, skusala som to. Cele poobedie sedim na Porade, kvoli tomu, vsetky tie temy som dnes presla, ale prave tu prvu som nenasla - neviem preco, su tam tie obrazky - SUPEER POMOCKA ! uz som to tak prerobila,len stale to v zozname dokladov DPH je v casti "prijmy" stlpec - zaklad dane 19% nula, hoci DPH 19 % v stlpci - dopocitana DPH tam suma DPH je.... je to spravne? este neviem ako to natiahne do DP DPH.
    Dakujem...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V Zozname dokladov DPH si musíš zvoliť predlohu výstupnej zostavy napr.03 kde je aj dopočítaná dph.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    taže ked si zadám typ dph do kolonky suma si zadám sumu z faktúry napr. V CZK /zadám aj kurz NBS/ a potom rovno kliknem na 19% a samo mi dopčítam dph? je to tak správne? a potom do denníku účtujem sumu z faktúry + DPH /dopočítaná dan?/ ako samozdanenie?

    Mery977 je offline (nepripojený) Mery977

    Mery977
    Mám zahraničnú faktúru z Čiech, pri nahrávaní faktúry aký typ riadku mám uviesť aby som to mala OK? Je to riadok 49???
    A na daňovom priznaní to kde uvediem???
    ďakujem

    Mery977 je offline (nepripojený) Mery977

    Mery977
    bola to kúpa klávesnice na notebook, takže to je cena za tú klávesnicu a tiež tam mám dobierku. Ako to mám správne účtovať? a čo s nárokom na DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.