Zavrieť

Porady

Vypocet PN

Dobry den chcel by som sa spytat ako socialna poistovna vypocita denny vymeriavaci zaklad pre vypocitanie PN.Napriklad ked v praci zarobim 20 000 Sk v hrubom za mesiac a mam este dobrovolne nemoc.poistenie ktore si platim z minimalnej mzdy. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Denný vym.základ pre nemocenské SP počíta z potvrdenia o príjme zamestnávateľa za predch.kal. rok.
    Zjednodušene pri mes. príjme 20tis. SK :
    Hrubá mzda za r.2007 /počet kal. dní poistenia = denný VZ.
    z toho nemocenské je 55%.
    Ak máš aj dobrovolné poistenie, treba vystaviť 2 PN-ky.

    ----------
    Veronika

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Este sa chcem spytat ako je platena OCR, myslim ze je to platene aj cez soboty a nedele a ako je platena PN ,ta je asi uz len platena len pracovne dni.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Luboso Pozri príspevok
    Este sa chcem spytat ako je platena OCR, myslim ze je to platene aj cez soboty a nedele a ako je platena PN ,ta je asi uz len platena len pracovne dni.
    rovnako ako nemocenské - za kal. dni trvania potreby OČR.

    --------
    Veronika

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Dobry den chcem sa spytat ci moze soc.poistovna odo mna chciet ked koncim
    PN-dobrovolne nemocenske poistenie,potvrdenie od mojho zamestnavatela ved to si platim ja on predsa s tym nema nic.Dakujem.

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Anuska zdravim ta, mal som dnes 1 prispevok, ak ho najdes aky mas na to nazor ak mas s tym skusenosti.

    Marta404 je offline (nepripojený) Marta404

    Marta404
    Dobrý trocha odbočím, ale chcela by som vedieť ako v praxi evidujete DPN ak trvá viacej ako 1 mesiac, či iba na svojpomocne vytvorených tlačivách alebo je nejaké tlačivo ja som sa v Ševte s ničím nestretla, myslím aj výpočet ak je v dvoch mesiacoch a celkovú evidenciu aj kal. dní ND zo SP.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Marta404 Pozri príspevok
    Dobrý trocha odbočím, ale chcela by som vedieť ako v praxi evidujete DPN ak trvá viacej ako 1 mesiac, či iba na svojpomocne vytvorených tlačivách alebo je nejaké tlačivo ja som sa v Ševte s ničím nestretla, myslím aj výpočet ak je v dvoch mesiacoch a celkovú evidenciu aj kal. dní ND zo SP.
    Mne to robí mzdový program, kam nahodím trvanie PN, aj keď sa prechádza do ďalšieho mesiaca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.