Zavrieť

Porady

Sídlo firmy v inom meste ako je firma registrovana.

Ahojte,xcem sa opytat,chel by som si zalozit firmu kedze mam trvale bydlisko vo Svidniku a tam som vedeny aj na urade prace a chcem poziadat o dotaciu pre zacinajucich zivnostnikov ale podnikat xcem v Kosiciach kedze tu mam priestory.A sidlo firmi by som si xcel dat do Kosic,bol by to problem?Alebo si tu mam dat prevadzku?Ale pri prevadzke som pocul ze musia byt otváracie hodiny ale ja bude stale u zakaznikov doma.Ci daju sa dat otavracie hodiny napr: Utorok 13 30 14 00? to asi neschvalia co?

Dakujem za hociake rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ak nemáš obchod, tak nemusíš mať otváracie hodiny. A čo u tých zákazníkov doma budeš robiť?

    grayer je offline (nepripojený) grayer

    grayer
    No tak to xcel by som robit jednoduho povedane PC na Kluč,servis pc,upgrade pc a hlavne E-shop atd...taze to bude svojim sposobom aj obchod ale len na objednavku,taze treba mi otvaracie hodiny?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monika Kováčová Pozri príspevok
    Zo zadania nie je zrejmé, či si chceš založiť firmu alebo otvoriť živnosť.
    A to nie je to isté?
    Monika Kováčová
    smith Pozri príspevok
    A to nie je to isté?
    pri živnosti sa bavíme o mieste podnikania, pri firme (s.r.o.) sa môžeme baviť o sídle.

    grayer je offline (nepripojený) grayer

    grayer
    Miesto podnikania by som xel Kosice tu by som xel podnikat tak tu ale trvale bydlisko mam v Svidiku a tam som aj na urade prace a chem zistak prispevok tiez vo Svidniku ale vykonavat svoju cinnost by som chle v Kosiciach je to zrozumitelne?

    grayer je offline (nepripojený) grayer

    grayer
    Tak este raz lebo vidima ze je to trosku nejasne....

    Fyzická osoba v ohlásení uvedie:

    a) meno a priezvisko, bydlisko, rodné číslo a údaj, či jej súd alebo správny orgán uložil zákaz činnosti týkajúci sa prevádzkovania živnosti,
    b) obchodné meno,
    c) predmet podnikania,
    d) identifikačné číslo, ak bolo pridelené,
    e) miesto podnikania,
    f) prevádzkarne, ak sú zriadené,
    g) dobu ukončenia podnikania, ak zamýšľa prevádzkovať živnosť len po dobu určitú,
    h) deň začatia živnosti, ak zamýšľa prevádzkovať živnosť neskorším dňom ako dňom ohlásenia.


    Nieje mi jasne ci miesto podnikania môže byť aj mimo trvalého bydliska fyzickej osoby.Napr ked byvam v meste X na určitej adrese (moje trvalé bydlisko)a v tom meste sa zaregistrujem na ZU ci si mozem uvies ako miesto podnikania adresu v uplne inom meste Y vzdialenom aj 100 KM? Da sa to alebo to musi byť pravadzkáren?

    Dufam ze mi pomozete

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    [quote=grayer;921138]
    ...Nie je mi jasne ci miesto podnikania môže byť aj mimo trvalého bydliska fyzickej osoby....[/quote]

    Áno.
    Napr. všetci tí, čo majú "stánky" na Šírave, na Domaši tam nebývajú .... len tam majú miesto podnikania.

    grayer je offline (nepripojený) grayer

    grayer
    Takze miesto podnikania môže byť aj mimo trvalého bydliska fyzickej osoby.Ked ma trvale bydliko v SK na istej adrese tak miesto podnikania si mozem dat KE s inou adresou a nebude to problem a nemusi to byt prevadzkáren. Ak tomu spravne chapem je to tak?
    Monika Kováčová
    živnostenský list si vybavíš v mieste trvalého pobytu, ale najskôr si vybav tú podporu z úp v mieste podnikania.

    grayer je offline (nepripojený) grayer

    grayer
    takze podporu s UP si mam vybavit v KE (u nas v SK je ta podpora asi 2x vecsia),ked tam chcem mat miesto podnikania? aj ked som na UP v SK a tam mam trvali pobyt? To vazne?

    No mne by to nebol problem si spravit aj prevadzkaren v KE ked tak rozmyslam. Ale Ked si dam prevadzkaren v KE tak tam musim mat aj miesto podnikania vsak?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.