Zavrieť

Porady

Svrbenie kože

Ahojte,

pár týždnov ma trápi svrbenie kože....Liečim sa na hypothyrozu a pred mesiacom mi zvýšili dávku L-thyroxinu...začala ma hrozne svrbieť pokožka, najviac na ramenách a rukách....po poškriabaní sa mi tam vytvorí malý pupenec....neviem, či je to od zimy alebo nejaká alergia alebo čo....neznesiem na sebe nič vlnené, nemenila som praci prach, aviváž, nič....neviete, z čoho by to mohlo byť?

ĎAKUJEM
charvatka Dobrý deň syrik! Mám presne vami opisovaný problém, od januára 2012 užívam Thyroxin 50 na hypotyreózu, v lete 2012 sa mi objavili presne vami opísané ťažkosti, svrbenie a po poškriabaní malý pupenec - chcem sa opýtať ako ste dopadli, i ked neviem či sem ešte chodíte.. Ja som po návšteve kožnej lekárky nedopadla nejako - velmi ma šokovala svojou odpoveďou - vraj to môže byť poštípané hmyzom, samozrejme som ju vyviedla z omylu - predpísala mi Triamcinolon na potieranie a liek na alergiu - to bolo všetko - v zime mi to prešlo..teraz s príchodom leta 2013 sa mi to vrátilo...Thyroxin beriem stále. Ďakujem za odpoveď. charvatka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jobobe je offline (nepripojený) jobobe

    Priateľ jobobe
    syrik Pozri príspevok
    Ahojte,

    pár týždnov ma trápi svrbenie kože....Liečim sa na hypothyrozu a pred mesiacom mi zvýšili dávku L-thyroxinu...začala ma hrozne svrbieť pokožka, najviac na ramenách a rukách....po poškriabaní sa mi tam vytvorí malý pupenec....neviem, či je to od zimy alebo nejaká alergia alebo čo....neznesiem na sebe nič vlnené, nemenila som praci prach, aviváž, nič....neviete, z čoho by to mohlo byť?

    ĎAKUJEM
    Nežiaduce účinky L-thyroxinu

    Pri správnom podávaní sa neočakáva, že by sa počas liečby levotyroxínom prejavili nežiaduce účinky. V ojedinelých prípadoch zlej znášanlivosti prípravku alebo pri predávkovaní (najmä pri rýchlom zvyšovaní dávok na začiatku liečby) sa môžu vyskytnúť prejavy zvýšenej hladiny hormónu: zrýchlená akcia srdca, búšenie srdca, stav podobný srdcovej angíne, tras, nepokoj, nespavosť, zvýšené potenie, pocity tepla, horúčka, strata hmotnosti, hnačka, bolesti hlavy, svalová slabosť a kŕče, menštruačné poruchy, zdanlivý nádor mozgu (pseudotumor cerebri). V zriedkavých prípadoch je možná reakcia z precitlivenosti (alergický kožný exantém) na niektorú zložku lieku.

    Po konzultácii s ošetrujúcim lekárom je treba dennú dávku znížiť alebo užívanie tabliet na niekoľko dní prerušiť. Po odznení nežiaducich účinkov sa pri opatrnom dávkovaní môže pokračovať v liečbe.

    Informujte lekára, ak sa u vás vyskytli uvedené alebo iné nežiaduce, resp. neočakávané účinky liečby.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    jobobe Pozri príspevok
    Nežiaduce účinky L-thyroxinu

    Pri správnom podávaní sa neočakáva, že by sa počas liečby levotyroxínom prejavili nežiaduce účinky. V ojedinelých prípadoch zlej znášanlivosti prípravku alebo pri predávkovaní (najmä pri rýchlom zvyšovaní dávok na začiatku liečby) sa môžu vyskytnúť prejavy zvýšenej hladiny hormónu: zrýchlená akcia srdca, búšenie srdca, stav podobný srdcovej angíne, tras, nepokoj, nespavosť, zvýšené potenie, pocity tepla, horúčka, strata hmotnosti, hnačka, bolesti hlavy, svalová slabosť a kŕče, menštruačné poruchy, zdanlivý nádor mozgu (pseudotumor cerebri). V zriedkavých prípadoch je možná reakcia z precitlivenosti (alergický kožný exantém) na niektorú zložku lieku.

    Po konzultácii s ošetrujúcim lekárom je treba dennú dávku znížiť alebo užívanie tabliet na niekoľko dní prerušiť. Po odznení nežiaducich účinkov sa pri opatrnom dávkovaní môže pokračovať v liečbe.

    Informujte lekára, ak sa u vás vyskytli uvedené alebo iné nežiaduce, resp. neočakávané účinky liečby.

    Neviem, či je to z toho...predtým som brala Euthyrox 50mg a teraz mam L-thyroxin 125mg, ale polovicu z nej...takže tá dávka bola len minimalne zvýšená....

    ksichtoska je offline (nepripojený) ksichtoska

    ksichtoska
    Mna tiež dosť svrbí pokožka na rukách, lekárka povedala , že je to alergia na slnko, ale teraz je zima, a problém mám stále.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.