Zavrieť

Porady

akcia na meno

Dobrý deň!
Chceme dať vytlačiť nové akcie pre dvoch akcionárov, avšak nikde neviem nájsť vzor, ako to má vyzerať.
Pôvodne to boli akcie na doručiteľa, teraz sa menia na meno a samozrejme aj hodnota na EUR.
Problém je v tom, že je tam 1000 akcií, po 500 pre oboch akcionárov.
Keďže musí byť uvedený aj celkový počet akcií, ako rozpíšem, že 500 patrí tomu a ďalších 500 tomu? Mám napísať celkový počet 1000 ks, z toho 500 pre "a", 500 pre "b" alebo vytlačím pre každého majiteľa po 500 ks akcií s konkrétnym majiteľom? Ak by mi niekto vedel poradiť, budem rada.
Aj nejaký vzor akcie na meno by bodol. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    Akcia obsahuje
    a) obchodné meno a sídlo spoločnosti,
    napr. XY, a.s. Pekná 1, 960 01 Zvolen
    b) menovitú hodnotu,
    1.000 EUR
    c) označenie, či akcia znie na doručiteľa alebo na meno; pri akcii na meno obchodné meno alebo názov, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby alebo meno, bydlisko a rodné číslo fyzickej osoby, ktorá je akcionárom; ak je akcionárom zahraničná právnická osoba, identifikačné číslo sa uvádza, ak je pridelené; ak je akcionárom zahraničná fyzická osoba, uvádza sa dátum narodenia, ak rodné číslo nebolo pridelené,

    d) výšku základného imania a počet všetkých akcií spoločnosti k dátumu vydania emisie akcií, ak osobitný zákon neustanovuje inak,
    napr Základné imanie: 100.000 EUR, 100 ks akcií
    e) dátum vydania emisie akcií.

    (4) Listinná akcia obsahuje aj číselné označenie a podpis člena alebo podpisy členov predstavenstva, ktorí sú oprávnení konať za spoločnosť v čase vydania akcie. Listinná akcia ďalej obsahuje aj určenie práv s ňou spojených aspoň s odkazom na úpravu v stanovách.
    číselné označenie napr. : 0000-1, 0000-2, 0000-3, 0000-4, ............

    určenie práv napr:
    majiteľ tejto akcie má všetky práva podľa platných právnych predpisov a stanov spoločnosti

    inak par vzorov sa da najst aj cez google

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    skor sa daju najst ceske vzory, ja som nasla napr tieto.... ale to len pre predstavu ohladom formy. Nalezitosti ktore som napisala vyplyvaju zo slovenskych pravnych predpisov
    starobrno.jpg  
    omnipol.jpg  
    linea.jpg  
    bavor.jpg  
    klenoty.jpg  

    1/1

    myma je offline (nepripojený) myma

    myma
    mlisa Pozri príspevok
    Akcia obsahuje
    a) obchodné meno a sídlo spoločnosti,
    napr. XY, a.s. Pekná 1, 960 01 Zvolen
    b) menovitú hodnotu,
    1.000 EUR
    c) označenie, či akcia znie na doručiteľa alebo na meno; pri akcii na meno obchodné meno alebo názov, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby alebo meno, bydlisko a rodné číslo fyzickej osoby, ktorá je akcionárom; ak je akcionárom zahraničná právnická osoba, identifikačné číslo sa uvádza, ak je pridelené; ak je akcionárom zahraničná fyzická osoba, uvádza sa dátum narodenia, ak rodné číslo nebolo pridelené,

    d) výšku základného imania a počet všetkých akcií spoločnosti k dátumu vydania emisie akcií, ak osobitný zákon neustanovuje inak,
    napr Základné imanie: 100.000 EUR, 100 ks akcií
    e) dátum vydania emisie akcií.

    (4) Listinná akcia obsahuje aj číselné označenie a podpis člena alebo podpisy členov predstavenstva, ktorí sú oprávnení konať za spoločnosť v čase vydania akcie. Listinná akcia ďalej obsahuje aj určenie práv s ňou spojených aspoň s odkazom na úpravu v stanovách.
    číselné označenie napr. : 0000-1, 0000-2, 0000-3, 0000-4, ............

    určenie práv napr:
    majiteľ tejto akcie má všetky práva podľa platných právnych predpisov a stanov spoločnosti

    inak par vzorov sa da najst aj cez google
    Ďakujem za odpoveď.
    Hľadala som vzor aj cez google, ale asi niekde robím chybu, konkrétny vzor som nenašla.

    myma je offline (nepripojený) myma

    myma
    Ďakujem, nenapadlo ma hľadať aj na českých stránkach.
    Vždy sa učíme.
    Ešte raz ďakujem za ochotu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.