Zavrieť

Porady

Školenie ÚPSVaR kvôli príspevku na SZČ

Dobrý deň.
Bol som požiadať o príspevok na podnikanie na úrade práce. Všetky podmienky spĺňam a chýba mi už iba to školenie, ktoré mi má pomôcť pri testoch a obhajobe svojho zámeru pred komisiou. Ide však o to, že na školenie sa čaká aj 2-3 mesiace, kedy bude dostatočné množstvo žiadateľov (pretože kvôli jednému človeku nebudú zvolávať 15-člennú komisiu). Keďže mám skončenú školu v odbore "podnikanie v remeslách a službách", pani z úradu sa ma opýtala, či by som si netrúfol ísť pred komisu bez prípravy. Za predpokladu, že to povolí riaditeľ úradu. Totiž komisia bude zasadať už tento mesiac a školenie bude až bohviekedy, takže mi chcela pomôcť, aby som toľko nečakal.
Moja otázka znie, kde sa dá nájsť nejaké "učivo", resp. z čoho sú tie skúšky pred komisiou ? Dá sa to vôbec zvládnuť bez tej prípravy na úrade, čiže nejakým "domácim štúdiom" ?
Ďakujem za každú odpoveď, ktorá mi pomôže.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vladja je offline (nepripojený) Vladja

    Vladja
    Posielam moje otázky s odpovedami...platili v decembri, treba niektoré možno aktualizovať, ale budeš to zhruba vedieť o čo ide....Ináč na stránke UPSVAR sa dajú tie otázky stiahnuť, len odpovede trba hľadať dllllho....Nech Vám to vyjde!
    Martin Hypo Majiroš Ďakujem veľmi pekne. Presne toto som potreboval!

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Určite sa to dá zvládnuť ... google ti pomôže

    napr.
    http://www.porada.sk/t133323-testy-szco.html

    http://www.uspesne-podnikanie.sk/tes...-na-podnikanie

    aktuálne znenia zákonov nájdeš na www.zakonypreludi.sk

    a pani z Úradu, by ti možno mohla zohnať prípravu z minulých kurzov
    Martin Hypo Majiroš Žiaľ, nevedela mi povedať nič ohľadom školenia, lebo ona na nich nechodí, školenia vedie niekto úplne iný. Každopádne ďakujem za odpoveď, idem pozrieť tie odkazy.

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Myslím, že sa to dá zvládnuť. Otázky bývajú zamerané na základné vedomosti okolo podnikania.
    Napr. čo je živnosť-definícia, čo je to prevádzkareň (priestor kde sa prevádzkuje živnosť), môže mať prevádzkovanie viacej živností (áno ak má podnikateľ nato oprávnenie) , akú podmienku musíte splniť aby ste mohli podnikať ( dosiahnutý vek 18r., spôsobilosť na právne úkony, bezúhonnosť)... a pod.
    Toto si pamätám, že sme mali, ak som začínala ja. Snáď to troška pomôže.
    Martin Hypo Majiroš Pokiaľ to budú len také prkotinky (ešte k tomu s troma možnosťami, formou testu), tak je to ok. Ďakujem za odpoveď.
    maped nemáš zač, hlavne si pozri Živnostenský zákon

    Školenie ÚPSVaR kvôli príspevku na SZČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.