Zavrieť

Porady

Jazda bez spatneho zrkadla

Dobry den, vcera som bola nesikovna a odbila si lave spatne zrkadlo, teda zrkadlo drzi, ale sklo je rozbite. Mozem jazdit aj bez neho? Nove spatne budem mat bud. tyzden a auto potrebujem.
Dakujem za radu a prajem pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ja by som bez spätného nejazdila !!! Ako môžeš bezpečne potom jazdiť ????

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Možno pomôže aj nejaký predpis .

    Vyhláška MDPT SR č. 464/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách
    § 2
    Všeobecné základné podmienky
    (2) Vozidlo prevádzkované v cestnej premávke musí byť v riadnom technickom stave. Riadnym technickým stavom vozidla sa rozumie stav, v ktorom vozidlo spĺňa technické požiadavky ustanovené pre vozidlá prevádzkované v cestnej premávke.
    § 4
    Výhľad z miesta vodiča a spätné zrkadlá
    (6) Motorové vozidlo musí byť vybavené vonkajšími spätnými zrkadlami na sledovanie cesty za vozidlom a vedľa seba na každej strane vozidla. Ak prípojné vozidlo svojimi rozmermi po pripojení k ťažnému vozidlu neumožňuje vodičovi riadny výhľad z miesta vodiča vonkajšími spätnými zrkadlami, musí byť ťažné vozidlo vybavené doplnkovými spätnými zrkadlami s väčším vysunutím alebo iným zariadením, ktoré zabezpečí riadny výhľad.

    Metodický pokyn MDVRR SR č. 74/2011 k postupom pri technickej kontrole za účelom preverenia splnenia predpísaných podmienok pre prevádzku vozidiel (http://www.testek.sk/files/meto/meto...yn_74_2011.pdf) = o.i. sú tam uvedené aj podrobné podmienky pre vybavenie vozidiel spätnými zrkadlami (podľa kategórie vozidla, dátumu jeho výroby, dovozu, prihlásenia do evidencie ...) a posudzovanie chýb/poškodenia týchto zrkadiel (od strany č. 17).

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Jana Drevkova Pozri príspevok
    Potrebujem radu, nie blby komentar.
    čo si čakala na takú otázku!!!!!!
    Ja osobne tiez nie, len mi bolo dnes povedane, ze mozes, pokial mas vnutorne spatne dobre nastavene, lebo to vnut. ti zabera lavu stranu. Prave musi byt v poriadku. V tomto pripade sa to da. Ale samozrejme je to na osobnom uvazeni, co v mojom pripade je: radsej nejazdit. Tak preto sa pytam

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Smola ......nesplňaš proste podmienky o technickom stave vozidla....

    Pokiaľ by to bola nejaká fakt stará Š 120 , ktorá nemala na PRAVEJ strane späťák ????...
    ...no budiž , poliš nemá dôvod ani Ň povedať...

    Ale ĽAVÁ strana bez zrkadla ???
    ...veď Ti kľudne a bez nejakých výčitiek svedomia v pohode vezme osvedčenie ...

    Takže ???....ako v tej pesničke ...." ...rozhodni sa sám/a..."...
    No presne toto som potrebovala. Dakujem za odpoved, aspon mozem poucit ludi, kt. mi povedali, ze mozem ist na cestu. este dobre, ze auto som nechala doma. Dakujem este raz, pekny den

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Jazdiť môžte do doby kontroly policajtami, ktorí, ak zbadajú, že máte rozbité spätné zrkadlo, tak vám zoberú technický preukaz a ešte dostanete pravdepobne pokutu. Ak vás nechytia, nič sa nestane, a budete mať šťastie, tak tie dva týždne jazdite. Najlepšie po takých cestách, kde nie sú policatji.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    anto Pozri príspevok
    Jazdiť môžte do doby kontroly policajtami, ktorí, ak zbadajú, že máte rozbité spätné zrkadlo, tak vám zoberú technický preukaz a ešte dostanete pravdepobne pokutu. Ak vás nechytia, nič sa nestane, a budete mať šťastie, tak tie dva týždne jazdite. Najlepšie po takých cestách, kde nie sú policatji.
    prepáč, ale toto je čo za radu jazdiť bez spetáku.... by som chcela vidieť ako by si sa tváril keby si sa "stretol" s vodičom ktorý jazdí bez spetáku.... a nehoda by bola iná ako "malá dopravná, bez zranenia"....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Jana Drevkova Pozri príspevok
    Dobry den, vcera som bola nesikovna a odbila si lave spatne zrkadlo, teda zrkadlo drzi, ale sklo je rozbite. Mozem jazdit aj bez neho? Nove spatne budem mat bud. tyzden a auto potrebujem.
    Dakujem za radu a prajem pekny den.
    No ak je to zrkadlo špatné, to akoby si ho ani nemala.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Jana Drevkova Pozri príspevok
    Dobry den, vcera som bola nesikovna a odbila si lave spatne zrkadlo, teda zrkadlo drzi, ale sklo je rozbite. Mozem jazdit aj bez neho? Nove spatne budem mat bud. tyzden a auto potrebujem.
    Dakujem za radu a prajem pekny den.
    toto len žena móže napísať..... podľa tohto ich asi "intenzívne" používaš pri šoférovaní....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.