Zavrieť

Porady

Esenciálny tremor

Prosím poraďákov, máte niekto diagnózu Esenciálny tremor, potvrdenú na prístroji? Ako postupujete v liečbe? Odborná lekárka predpísala na liečbu tohoto ochorenia LISKANTIN, ktorý u nás nie je registrovaný, preto je potrebné za jeho nákupom vycestovať do ČR pri každom predpise lieku. Ak tento liek užívate, aké máte s ním skúsenosti? Podľa zistenia na internete má veľa vedľajších účinkov a musí sa zredukovať užívanie ostatných liečiv. Zlepšil sa vám po ňom priebeh choroby?
Viem, otázok je veľa, ale budem veľmi vďačná, ak sa mi ozve niekto, kto má skúsenosti s týmto onemocnením a liečbou. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    http://www.solen.sk/index.php?page=p...&magazine_id=3

    určite si to čítala, ale pre každý prípad...
    ...všetko dobré želám...

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    O tremore toho veľa neviem, pamätám si snáď len to, čo hovorieval pacientom náš neurológ - že esenciálny tremor je vlastne tras, ktorého príčina je nejasná, ale hneď k tomu dodal, že dobrou správou je, že nevedie k telesnému alebo psychickému úpadku a hlavne neohrozuje život. Je potrebné v prvom rade vyhľadať skúseného neurológa, pretože príčinou tremoru môžu byť aj lieky, štítna žľaza a vyčerpanosť, nízka hladina vitamínu B12, diabetická PNP. Aj esenciálny tremor sa dá pekne liečbou korigovať avšak liečba musí byť nastavená na konkrétneho pacienta a niekedy jednoducho len dlhšie trvá kým sa nájde ten správny liek pre toho ktorého pacienta.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Posúvam...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Valčake Pozri príspevok
    http://www.solen.sk/index.php?page=p...&magazine_id=3

    určite si to čítala, ale pre každý prípad...
    ...všetko dobré želám...
    Ďakujem veľmi pekne za link, práve tento som nečítala. Ešte raz vďaka.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Valika nepomôže, ale chcem vedieť čo najviac o tejto chorobe...
    Ďakujem.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ľudka, veď práve, som pacientkou skúsenej neurologičky, jej sa nezdal ten tras, ktorý je deň čo deň viac viditeľný a najviac ma znervózňuje, že mi už aj príbor štrngá o tanier Neurologička mi predpísala liek Liskantin, ktorý mám sľúbený priniesť z ČR, u nás nie je registrovaný. Keď som si našla na nete informácie o tomto lieku, veru som nebola spokojná, na liečbu čoho všetkého sa využíva, ale skúsim...
    Ďakujem Ti veľmi pekne za ochotu a odpoveď.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vinea Dobrý den , chcem sa spytat ako u vas prebieha liečba, a či je to troška lepsie. Jedna sa o to, ze mne to zistili pred 2 mesiacmi, a teraz cakam na odpoved z genetiky.. Predpisala mi doktorka v nemocnici Pramipexol, ze vraj to mam brat.. Berem to 3x denne, ale žiadne zlepšenie nebadám... To je na tom, ze uz som zúfalá z toho stavu.. Kazdy den tak vstavam, ze uz sa trasem.. a nielen ruky ,ale cele telo .. :-(
    Dakujem za odpoved .. krasny den ...
    ondrejvla Ja beriem liek LISKANTIN, predtým nebol u nás registrovaný, tak som si ho na základe receptu od neurologičky musela kupovať v lekárni v ČR a samozrejme som platila plnú úhradu, teraz je už povolený aj u nás, stav sa mi zatiaľ veľmi zlepšil, tras sa zmiernil o 80%, čo je dosť... Viem, že tento liek sa používa aj pri epilepsii, a ja mám pocit, že z tejto choroby sa liečim úspešne, kiežby aj ostatné boli v takomto stave. Prajem veľa zdravia a skúste presvedčiť lekárku, aby vám urobila vyšetrenia na esenciálny tremor na prístroji, možno zmení liečbu.. Prajem vám, aby ste sa z toho dostali aspoň kúštik. Pekný deň.
    vinea Dakujem za odpoveď.. Vyšetrenie som mala v nemocnici a tam mi to zistili, ze to mam.. Dakujem za radu, určite to poviem mojej neurologičke a vyskusam.. Dakujem velmi pekne za info.. Krasny den.. :-D
      zbaliť

    pavlik77 je offline (nepripojený) pavlik77

    pavlik77
    Ahojte.Ja mam tuto chorobu uz asi 2 roky.tiez som uzival Liskantin,ktory som zakupil na Slovensku,ale bohuzial nerobil mi dobre.som bol po nom jak opity,no hroza.Musel som ho vysadit.Lekar mi povedal ze bohuzial ale musim sa s tym naucit zit.najhorsie je ze sa mi to zhorsuje a v praci to je uplne cele zle ked na vas pozeraju ostatny ako sa klepem.jeden den to je horsie a 2 lepsie.jedine co mi pomoze je ked si vypijem nejaky alkohol.to mi aj lekar vravel.Ale to nie je riesenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.