Zavrieť

Porady

správne zaradenie do platovej triedy podľa nového zákona

Pracujem od roku 1991 na tunajšej základnej škole ako vychovávateľka v školskom klube .


V roku 2004 som začala študovať na UCM učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov v odbore slovenský jazyk a literatúra + náuka o spoločnosti


v roku 2005 som na Metodickom centre v Bratislave robila náhradu kvalifikačnej skúšky - Špecializačno-inovačné štúdium, prácu som robila na tému : Didaktické hry v školskom klube.


V máji 2009 som urobila štátne skúšky na UCM v horeuvedených odboroch. Od tohto dátumu vykonania štátnych skúšok - 25. máj 2009 som bola zaradená v 11. platovej triede - keďže v školskom klube bolo učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov akceptované a plus k tomu sa mi prirátala ŠIŠ ako náhrada kvalifikačnej skúšky.


Problém mám so správnym zaradením mám v tomto školskom roku.

Mám uzatvorené dve pracovné zmluvy na tunajšej škole. Keďže nie sú voľné miesta v mojej špecializácii, tak učím iba 5hodín týždenne slovenský jazyk a dve hodiny do úväzku mám za funkciu výchovného poradcu.

Takže 7hodín z 23 hodín - 30% učiteľského úväzku by som mala mať platené ako učiteľka.

20hodín z 27 hodín - 70% vychovávateľského úväzku by som mala mať platené ako vychovávateľka.


A teraz naším problémom je ako ma vlastne správne platovo zaradiť

- platí mi ŠIŠ ako plnohodnotná náhrada kvalifikačnej skúšky?

- ak platí, tak či mi platí aj pre učiteľský aj pre vychovávateľský úväzok.

- je učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov stále akceptované ako plnohodnotná kvalifikácia pre 10. platovú triedu vo vychovávateľstve?



Takže s týmto problémom si nevieme poradiť.

Za porozumenie Vám veľmi pekne Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Ja by som poradila, obrátiť sa priamo na MŠ SR o vyjadrenie. Alebo ísť na seminár k zákonu, ak sa bude niekde nablízku konať a opýtať sa priamo tam.

    správne zaradenie do platovej triedy podľa nového zákona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.