Zavrieť

Porady

protipožiarne signalizačné zariadenie

Prosím vás ako mám zaradiť do majetku protipožiarne signalizačné zariadenie? Odpisuje sa spolu s budovou, alebo ako samostatné zariadenie?
Je napojené na počítač, má snímače a rozvody a to je všetko, čo o ňom viem. OC vyššia ako 50 000,- Sk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kalkulka Pozri príspevok
    Prosím vás ako mám zaradiť do majetku protipožiarne signalizačné zariadenie? Odpisuje sa spolu s budovou, alebo ako samostatné zariadenie?
    Je napojené na počítač, má snímače a rozvody a to je všetko, čo o ňom viem. OC vyššia ako 50 000,- Sk.
    Je to pevne zabudované? Ak áno tak odpisuje sa to spolu s budovou.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Tak to si musím ešte overiť. Neviem totiž, či je pevne spojené so stavbou, ale predpokladám, že áno.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Kalkulka, myslím si, že čo sa stavby týka, tak jej súčasťou je všetko, čo k nej podľa jej charakteru a projektovej dokumentácie patrí. To znamená elektrická protipožiarna signalizácia, stabilné hasiace zariadenia - sprinklerové, drenčerové, hydranty s výzbrojou, protipožiarny vodov a potrubia.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Toto ale v pôvodnom projekte nebolo, tak preto neviem. A ani som žiaden projekt zatiaľ nevidela.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    kalkulka Pozri príspevok
    Prosím vás ako mám zaradiť do majetku protipožiarne signalizačné zariadenie? Odpisuje sa spolu s budovou, alebo ako samostatné zariadenie?
    Je napojené na počítač, má snímače a rozvody a to je všetko, čo o ňom viem. OC vyššia ako 50 000,- Sk.
    Vybavením stavbby, kt. je súčasťou a odpisuje sa so stavbou v rovnakej odpisovej skupine (Pokyn MFSR 3400/1998-62) je aj požiarny vodovod, potrubia, prozipožiarne zariadenia, elektrická požiarna signalizácia (hydranty s výzbrojou, stabilné hasiace vybavenia, strojové vybavenia požiarnych čerpacích staníc...)

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem za rady.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Prosím Vás, kam mám účtovať nasledovnú situáciu. Mali sme protipožiarnu kontrolu, menili nám hasiace prístroje a všetko, čo sa týka požiarnej ochrany. Mám to dať na opravy 511 ako oprava k budove alebo na služby?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Vo FS č. 3/1998 sa uvádza, že protipožiarne a zabezpečovacie zariadenia vo výrobe sa odpisujú oddelene od stavieb. A keď je to takto, tak pod akým číslom KP a aká odpisová skupina? Ďakujem všetkým za odpoveď.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Aj ja si myslím, že by to malo byť oddelene od stavieb, ono sa to dá vymeniť, zdemontovať...

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Aj daňová poradkyňa sa v tomto zmysle vyjadrila, ale to zaradenie mi mala ešte preveriť. Takže zrejme až v pondelok budem vedieť výsledok.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    adato Pozri príspevok
    my to zaradzujem do 31.62.11, odpisová skupina 2
    Snáď aj áno, nepatria tam totiž signalizácie na aute. Díky krásne, pomohlo mi to.

    MS77 je offline (nepripojený) MS77

    MS77
    Niečo podobne mam aj ja, máme v prenájme kancelárske priestory ( majitel bytu je zahranicny konatel spolocnosti, ktory sa rozhodol ze tento jeho byt bude spolocnosti prenajimat) v tomto roku spolocnost dala namotovat elekronicky zabezpecovaci system ( alarm) do bytu, a chce ho odpisovat. Zaradím ho do 2 odpisovej skupiny? alebo ho odpisujem 20 rokov ako byt. Dakujem za kazdu cennu radu

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    MS77 Pozri príspevok
    Niečo podobne mam aj ja, máme v prenájme kancelárske priestory ( majitel bytu je zahranicny konatel spolocnosti, ktory sa rozhodol ze tento jeho byt bude spolocnosti prenajimat) v tomto roku spolocnost dala namotovat elekronicky zabezpecovaci system ( alarm) do bytu, a chce ho odpisovat. Zaradím ho do 2 odpisovej skupiny? alebo ho odpisujem 20 rokov ako byt. Dakujem za kazdu cennu radu
    Zaradíš ho do 2 odpisovej skupiny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.