Zavrieť

Porady

ODVODY

Ja som úplny lajk naozaj
je zamestnanec ktorý pracuje na skrátený pracovný čas, t.j. 4 hodiny mesačne, jeho odmena je 10 eur.
koľko budú odvody zamestnávateľa aj zamestnanca do sociálnej poisťovne od 1.júla 2010?? ďakujem moc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    monyque Pozri príspevok
    mne to tiez vyslo inak a preto tomu nerozumiem, tento vykaz robila ina pani za maj a ked som to uz ja robila za jun , len som to odpisala rovnako ale teraz ked sa na to pozeram tak neviem neviem... poradi mi niekto???
    Paci sa: Snad som sa nepomylila takto narychlo.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monyque Pozri príspevok
    Ja som úplny lajk naozaj
    je zamestnanec ktorý pracuje na skrátený pracovný čas, t.j. 4 hodiny mesačne, jeho odmena je 10 eur.
    koľko budú odvody zamestnávateľa aj zamestnanca do sociálnej poisťovne od 1.júla 2010?? ďakujem moc!
    úplne rovnaké ako v júni. Odvody platíš z vymeriavacieho základu, ktorým v tomto prípade je 10 €.

    Alebo si mala na mysli konkrétny výpočet odvodov podla fondov ?
    Naposledy upravil veronikasad : 29.07.10 at 07:37

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    monyque Pozri príspevok
    Ja som úplny lajk naozaj
    je zamestnanec ktorý pracuje na skrátený pracovný čas, t.j. 4 hodiny mesačne, jeho odmena je 10 eur.
    koľko budú odvody zamestnávateľa aj zamestnanca do sociálnej poisťovne od 1.júla 2010?? ďakujem moc!
    Pracuje na základe pracovnej zmluvy alebo na základe dohody o vykonaní práce?
    Z uvedeného počtu hodín a odmeny predpokladám to druhé, t.j. dohodu o vykonaní práce. V jej prípade zamestnanec neplatí žiadne poistné (ani sociálne, ani zdravotné) a zamestnávateľ platí len úrazové poistenie 0,8 % a garančné poistenie vo výške 0,25 % z odmeny.

    Toto ti/nám snáď poradí nejaká iná dobrá duša :
    Úrazové poistenie - 0,8 % z 10 = 0,08
    Garančné poistenie - 0,25 % z 10 = 0,025
    Poistné sa zaokrúhľuje na 10 centov nadol - takže neplatí nič?
    Naposledy upravil Llívia : 29.07.10 at 07:41

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Pre pripad pracovnej zmluvy:


    0,90 € (zamestnanec) + 2,30 € (zamestnavatel)

    Snad som dobre tukala do kalkulacky

    monyque je offline (nepripojený) monyque

    monyque
    pracuje normálne na pracovnú zmluvu, len je to na kratší pracovný čas, podľa zákona a myslela som jednotlivo do fondov :-)

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    monyque Pozri príspevok
    pracuje normálne na pracovnú zmluvu, len je to na kratší pracovný čas, podľa zákona a myslela som jednotlivo do fondov :-)
    To vážne pracuje na pracovnú zmluvu 4 hod./mesiac a odmenu 10 EUR/mesiac?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    monyque Pozri príspevok
    pracuje normálne na pracovnú zmluvu, len je to na kratší pracovný čas, podľa zákona a myslela som jednotlivo do fondov :-)

    Zamestnanec:
    1. nemocenske 0,10 €
    2. starobne 0,40 €
    3. invalidne 0,30 €
    4. PvN 0,10 €

    = 0,90 €

    Zamestnavatel:
    1. nemocenske 0,10 €
    2. starobne 1,40 €
    3. invalidne 0,30 €
    4. urazove 0,00 €
    5. PvN 0,10 €
    6. garancne 0,00 €
    7. RFS 0,40 €

    = 2,30 €

    monyque je offline (nepripojený) monyque

    monyque
    zk24:

    no lebo ja tu držim mesacny vykaz poistneho za predosle mesiace, resp. maj 2010 a trosku mi to nesedi a som z toho zmatena som sa zlakla ci su tam neni nejake carimari ked je to na ten kratsi prac.cas
    zamestnavatel:
    NM 0,20 eur
    SP a SDS 1,40
    IP 0,20
    PvN 0,10
    UP 0,10
    GP 0,10
    RFS 0,50

    zamestnanec:
    NP 0,20
    SP 0,40
    IP 0,20
    PvN 0,10

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V tomto príspevku máš kalkulačku na výpočet odvodov. Je sice nastavená na výpočet z min.mzdy, ale máš tam % - prepočítaj si to ručne.

    http://www.google.sk/url?sa=t&source...W6bKdCEg7EBAtw

    Nemáš chybu v nastavení zaokruhlovania do jednotlivých fondov ?

    monyque je offline (nepripojený) monyque

    monyque
    Llívia Pozri príspevok
    To vážne pracuje na pracovnú zmluvu 4 hod./mesiac a odmenu 10 EUR/mesiac?

    ano co je na tom zvlastne? odmena je vypocitana na hodinu podla minimalnej mzdy aby to sedelo a su tak zamestnani zodpovedni zastupci..

    monyque je offline (nepripojený) monyque

    monyque
    monyque Pozri príspevok
    zk24:

    no lebo ja tu držim mesacny vykaz poistneho za predosle mesiace, resp. maj 2010 a trosku mi to nesedi a som z toho zmatena som sa zlakla ci su tam neni nejake carimari ked je to na ten kratsi prac.cas
    zamestnavatel:
    NM 0,20 eur
    SP a SDS 1,40
    IP 0,20
    PvN 0,10
    UP 0,10
    GP 0,10
    RFS 0,50

    zamestnanec:
    NP 0,20
    SP 0,40
    IP 0,20
    PvN 0,10

    mne to tiez vyslo inak a preto tomu nerozumiem, tento vykaz robila ina pani za maj a ked som to uz ja robila za jun , len som to odpisala rovnako ale teraz ked sa na to pozeram tak neviem neviem... poradi mi niekto???

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    monyque Pozri príspevok
    mne to tiez vyslo inak a preto tomu nerozumiem, tento vykaz robila ina pani za maj a ked som to uz ja robila za jun , len som to odpisala rovnako ale teraz ked sa na to pozeram tak neviem neviem... poradi mi niekto???
    Pouzivas bud zle percenta alebo zle zaokruhlujes.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Llívia Pozri príspevok
    To vážne pracuje na pracovnú zmluvu 4 hod./mesiac a odmenu 10 EUR/mesiac?
    Kym nerobi iba hodinu mesacne za 3 eura.... su aj taki experti. tolko vybavovaciek kvoli takej mzde, ale oni "vedia" preco to robia. Uctovnicka na psracovanie danej mzdy ich stoji viac ako je samotna vyska mzdy

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Keď im takýto pracovný čas "spapá" ŽU ... Ako môže zodpovedný zástupca "zodpovedať" za firmu, v ktorej sa zdržiava hodinu mesačne ...

    monyque je offline (nepripojený) monyque

    monyque
    zk24 Pozri príspevok
    Paci sa: Snad som sa nepomylila takto narychlo.

    Dakujem veľmi pekne :-) a môžem sa teraz spýtať čo mám robiť? keďže 3mesiace sa odvádzali zle vypočítané odvody , platilo sa viac tak by to teoreticky nemalo vadiť , ale aj tak... :-/

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    monyque Pozri príspevok
    Dakujem veľmi pekne :-) a môžem sa teraz spýtať čo mám robiť? keďže 3mesiace sa odvádzali zle vypočítané odvody , platilo sa viac tak by to teoreticky nemalo vadiť , ale aj tak... :-/
    Spravit opravne vykazy

    monyque je offline (nepripojený) monyque

    monyque
    ale aj tak si myslím že je lepšie odvádzať viac ako menej môže byť za to nejaký postih?? skôr asi ani nie, majú o pár centov navyše, či?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Llívia Pozri príspevok
    Pracuje na základe pracovnej zmluvy alebo na základe dohody o vykonaní práce?
    Z uvedeného počtu hodín a odmeny predpokladám to druhé, t.j. dohodu o vykonaní práce. V jej prípade zamestnanec neplatí žiadne poistné (ani sociálne, ani zdravotné) a zamestnávateľ platí len úrazové poistenie 0,8 % a garančné poistenie vo výške 0,25 % z odmeny.

    Toto ti/nám snáď poradí nejaká iná dobrá duša :
    Úrazové poistenie - 0,8 % z 10 = 0,08
    Garančné poistenie - 0,25 % z 10 = 0,025
    Poistné sa zaokrúhľuje na 10 centov nadol - takže neplatí nič?
    zk24 Pozri príspevok
    Paci sa: Snad som sa nepomylila takto narychlo.
    Ďakujem za radu.
    To je "super", na úrazové a garančné neprispeje ani cent. Nezarobila by SP viac, keby sa zaokrúhľovalo len na centy nadol, nie na 10-centy?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Llívia Pozri príspevok




    Ďakujem za radu.
    To je "super", na úrazové a garančné neprispeje ani cent. Nezarobila by SP viac, keby sa zaokrúhľovalo len na centy nadol, nie na 10-centy?
    Heh, a keby sa zaokruhlovalo nahor, zarobila by este viac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.