Zavrieť

Porady

Kradez financii

Dobry den, mam otazku. Tento tyzden mi boli odcudzene financie z mojho auta ktorym som ich prevazal. Zastavil som sa na motoreste a ked som sa vracal bolo na aute rozbite zadno skol a kufirk s peniazmi tma nebol. Zavolal som policiu ta vsetko spisala. Teraz to idem nahlasit na poistovnu, kedze som poisteny proti: lúpeže peňazí, vzniknute pri ich preprave. Fakturu aj prijmovy doklad o prevzati penazi mam, ale firma ktora mi ich davala by bola nerada dotoho zaplatena a zviditelnena, myslite ze poistovna bude chciet fakturu od prijatie penazi? Vsetko bolo aj v spravach na JOJ tusim. email: peterjelemnicky @ gmail .com
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    peterjelemnicky Pozri príspevok
    Aky je rozdiel medzi kradezou penazi a lupezou?
    § 188
    Lúpež

    (1) Kto proti inému použije násilie alebo hrozbu bezprostredného násilia v úmysle zmocniť sa cudzej veci, potrestá sa odňatím slobody na tri roky až osem rokov.

    § 212
    Krádež



    (1) Kto si prisvojí cudziu vec tým, že sa jej zmocní a spôsobí tak malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.


    zdroj : http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/trestny-zakon/

    Obrazne povedané...
    mám mobil na stole, niekto príde a vezme ho... to je krádež ( tvoj prípad vykradli ti auto ).
    mám mobil v ruke, niekto príde a násilim mi ho vytrhne ... to je lúpež ( to by bolo, ak by ťa prepadli, a násilím ťa okradli )
    Naposledy upravil Xanti : 15.10.10 at 17:43

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mňa by v tejto súvislosti zaujímalo, či sa do pojmu "preprava peňazí" zmestí aj opustenie týchto peňazí v čase posedenia v motoreste.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    No pokial je v poistnej zmluve napísané " lúpež" peňazí a nie aj krádež,tak mám obavu,že poisťovna plniť asi nebude...

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Kto vedel, že prevážaš peniaze? minimálne ten, čo ti ich dal....
    Pachatel musel prekonat prekazku, kedze auto bolo uzamknute.
    A firma co mi ich dala tak vedela ze prevazam ale mame spolu dobre vztahy a spolupracujeme spolu uz dlhsiu dobu. Mozno nahodne vytipovane auto?!

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Poistovna odmietne plnit alebo plnenie bude kratit z dovodu, ze poistna udalost bola sposobena vedomou nedbanlivostou poskodeneho a teda sa na skode musi poskodeny podielat pomerom akym sa na skode v rozsahu zavinenia podielal.
    Nechat peniaze v kufriku v aute je vedoma nedbanlivost. Obzvlast ked z auta odides.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.