Zavrieť

Porady

Vyhladavanie v Exceli

dobry den, na vyhladavanie pouzivam CTRL - F a nie vzdy nájde to co potrebujem aj ked sa na to prave divam, mam tam cca 14 tis. riadkov a 4 stlpce, je nejaká funkcia aby som mohol vsetky data nacitat a vylepsit vyhladavanie alebo je to uz preplnene a preto to nevyhladava korektne ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ERROR141 Pozri príspevok
    no aby to poriadne vyhladavalo, ci sa tomu neda nejak pomoct
    A čo ti to poriadne nevyhľadalo?

    Ešte existuje funkcia FIND.
    Naposledy upravil marjankaj : 03.12.10 at 09:16

    ERROR141 je offline (nepripojený) ERROR141

    Začínajúci informatik ERROR141
    Používam Ctrl + F , co je myslim ta funkcia, ak nie opravte ma.

    a ked napisem do okna ktore sa objavi po stlaceni klaves presný názov,prípadne telefonne cislo, napise mi ze program SM Excel nenasiel hladane udaje

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ERROR141 Pozri príspevok
    Používam Ctrl + F , co je myslim ta funkcia, ak nie opravte ma.

    a ked napisem do okna ktore sa objavi po stlaceni klaves presný názov,prípadne telefonne cislo, napise mi ze program SM Excel nenasiel hladane udaje
    Prilož súbor.

    CTRL+F nie je funkcia. Je to makro. Výsledok funkcie je vždy nejaká hodnota.
    Naposledy upravil marjankaj : 03.12.10 at 10:11

    Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

    Dvojičky
    Dobrý deň. Poprosila by som Vás o radu. Robím v exceli tabuľku, keď zapíšem do jednej bunky nejakú hodnotu a chcem pokračovať v druhej bunke , automaticky sa mi tá prvá bunka s číslami vymriežkuje, čísla nevidieť. Ako si to mám nastaviť, aby mi to nerobilo. Viete mi poradiť ? Ďakujem

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    ERROR141 Pozri príspevok
    Používam Ctrl + F , co je myslim ta funkcia, ak nie opravte ma.

    a ked napisem do okna ktore sa objavi po stlaceni klaves presný názov,prípadne telefonne cislo, napise mi ze program SM Excel nenasiel hladane udaje
    Problém bude asi v tom, že máš nastavené prehľadávanie len celých buniek, alebo buniek s určitým formátom, resp. hľadaná hodnota je výsledkom vzorca, ale nemáš nastavené prehľadávanie v hodnotách.

    Viď obrázok.

    P.
    Excel_Find_dialog.JPG  

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Dvojičky Pozri príspevok
    Dobrý deň. Poprosila by som Vás o radu. Robím v exceli tabuľku, keď zapíšem do jednej bunky nejakú hodnotu a chcem pokračovať v druhej bunke , automaticky sa mi tá prvá bunka s číslami vymriežkuje, čísla nevidieť. Ako si to mám nastaviť, aby mi to nerobilo. Viete mi poradiť ? Ďakujem
    Príčina: šírka stĺpca je užšia ako zobrazená hodnota

    Možnosti sú riešenie sú dve:
    1) Prispôsobiť obsah bunke - Formát / Bunky / záložka Zarovnanie - "Prispôsobiť bunke"

    2) Prispôsobiť šírku stĺpca: Myšku do záhlavia stĺpcov, po zmene kurzora dvojklik - šírka stĺpca sa prispôsobí najširšej hodnote.

    Niekedy stačí zmenšiť / zväčšiť zobrazenie - Lupa

    Palo
    Prisposobit_obsah.JPG  
    Prisposobit_stlpec.JPG  
    1/1

    Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

    Dvojičky
    Ďakujem pekne. Bola hodnota širšia, ako bola bunka. Dala som dvojklikom hore šírku stĺpca a hneď mi naskočila hodnota. Ešte raz ďakujem.

    Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

    Dvojičky
    Dobrý deň. Robím si tabuľku v exceli a keď dám do bunky napr. 3 - 9 a kliknem na enter, aby som sa dostala do druhej bunky , tak sa mi to premení na 3.IX Ako si to mám opraviť, aby mi tam zostávali číslice, ktoré tam zadám. Napr. v jednej bunke potrebujem 03 - 09, v druhej 10 - 16 atď.
    Ďakujem

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    "číslo medzera číslo" si Excel interpretuje ako dátum a automaticky ho prehodí do prednastaveného formátu.

    Ak to má v bunke byť ako text, treba začať apostrofom (') , alebo si naformátovať bunku ako TEXT, ak to má byť vzorec, začína sa vždy znakom = (rovná sa)

    P.

    Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

    Dvojičky
    PaloPa Pozri príspevok
    "číslo medzera číslo" si Excel interpretuje ako dátum a automaticky ho prehodí do prednastaveného formátu.

    Ak to má v bunke byť ako text, treba začať apostrofom (') , alebo si naformátovať bunku ako TEXT, ak to má byť vzorec, začína sa vždy znakom = (rovná sa)

    P.
    Presne tak. Keď dám číslo medzera číslo , tak sa mi to po kliknutí zmení. Chcem vytvoriť tabuľku,na upratovanie do každého vchodu, napr. prvá rodina má službu od 3 do 9, druhá od 10 do 16 atď. Vždy som to robila vo worde, ale teraz som to chcela skúsiť v exceli a stále po kliknutí sa mi to zmení na rímske číslice. Moc v exceli robiť neviem, tak to len skúšam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.