Zavrieť

Porady

Môžem v prenajatom byte robiť čo chcem?

Dobrý deň, chcem sa opýtať, môže mi majiteľ bytu, v ktorom bývame, zakázať natáčanie televíznej relácie?

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ak mu o tom nepovieš ,tak nebude mocť, Ti zakazať o čom sa nedozvie...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak máš riadnu nájomnú zmluvu spojenú s užívaním, nemá právo ti zakazovať vykonávať takúto činnosť (ak to robíš na svojich prístrojoch! - jednalo by sa o obmedzenie osobnej slobody (a tým sa myslí i kultúrna činnosť). Nabudúce by ti mohol zakázať napr. používať sociálne zariadenie a pod.
    Otázka: majiteľ tam býva tiež? Byt je prenajatý celý?
    Zakázané je jedine to, čo by poškodzovalo JEHO majetok (tedy byt, bytové zariadenia spojené s bytom, prípadne zariadenie bytu dodané do bytu - nábytok, koberce a pod.) - teda i také vŕtanie a zatĺkanie klinčekov do steny v prenajatom byte je zakázané (bez jeho súhlasu). Ale činnosť spojená s užívaním bytu (spánok, sledovanie televízie a jej nahrávanie, počúvanie rádia, stravovanie, vykonávanie hygieny a pod.) - to ti zakázať NESMIE.
    alinkaatc Ďakujem za odpovede...majiteľ v byte nebýva, bývame tam traja ľudia, platíme riadne nájomné, a nie je nízke...zaujímalo ma to len preto, že som sa majiteľky spýtala, resp. ju informovala o tom, že sa tam bude natáčať relácia, aby o tom vedela, čo som jej nemusela hovoriť a veľmi ma zaskočila jej reakcia...preto som chcela vedieť, či má na to právo a či musím natáčanie zrušiť, čo by som veľmi nerada,..
    misoft No z tvojej prvotnej otázky (a pozerám nejasne položenej) nevyznelo, že sa tam bude natáčať relácia PRE televíziu - mal som dojem, že chceš ZAZNAMENAŤ televíznu reláciu (napr. na DVD rekordér a pod.). V tomto prípade - to máš zakázané, resp. potrebuješ súhlas majiteľa bytu/nehnuteľnosti.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môže. Nie je to tvoj majetok aby si si s ním mohla robiť čokoľvek. Takže ak ho chceš použiť na natáčanie, musíš na to mať jeho súhlas.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Podľa mňa ti môže zakázať natáčanie niečoho, čo bude zrejme celoštátne zverejnené. Je to jej byt a ak nechce, aby iní videli jej byt,zariadnie a pod. tak má na to plné právo.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    natáčať pre televíziu ... no ak náhodou prenajíma ten byt načierno, tak sa nedivím jej nežiaducim reakciám... alebo ju vytočila téma, ktorú chcete natáčať... či možno niečo iné.
    felix1 A co ak ma majitel obavu z obsahu natoceneho programu. Ako sa bude branit pred susedmi a rodinou ak sa tam bude natacat nieco co je uplne v rozpore s jeho chapanim slusnosti? A ak sa aj nejedna o ,,rizikovu,, nahravku je minimalne slusne respektovat volu vlastnika. Svoj nesuhlas mozes prejavit zmenou prenajateho bytu. Zakon zacia az tam kde konci slusnost

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Asi ti nezakáže natočiť oslavu narodenín, ale ak mieniš natáčať televíznu reláciu ako svoj biznis, tak to môže. Z prenajatého bytového priestoru sa stáva priestor použitý na podnikanie.

    Môžem v prenajatom byte robiť čo chcem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.