Zavrieť

Porady

zakon o odpade

zdravim, vie mi niekto poradit?
mam v jednej obci 2.obchody a obecny poslanci
mi vyrubili platit za odpad 4000 korun,teda
1000,-na predavacku, aj ked vedia ze raz za dva
tyzdne vyprodukujeme tak isto ako ktorakolvek
rodina v tejto obci ,kde obcan plati 186,-.
Po precitani zakona o odpadoch mi nieje jasne, ci
si poslanci mozu vymysliet akukolvek cistku a ja ju musim zacvakat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    *Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

    Znovuzrodený z popola. *Fénix
    Výška poplatku závisí od Všeobecného záväzného nariadenia obce ,takže s tým nič nenarobíš. Snáď by si sa mohol zúčastniť na zasadaní obecného zastupiteľstva a dať si žiadosť o zníženie poplatku.

    Prebraté z internetovej stránky:

    Všeobecne záväzné nariadenie

    Z Wikipédie



    Všeobecne záväzné nariadenie je právna norma vydávaná orgánom samosprávy vo veciach územnej samosprávy a prenesenej štátnej správy, ktorá je všeobecne záväzná pre všetky osoby a subjekty pôsobiace na území daného samosprávneho celku.
    Všeobecne záväzné nariadenie môže vydávať obec s pôsobnosťou na území danej obce, mesto s pôsobnosťou na území daného mesta a samosprávny kraj s pôsobnosťou na území daného samosprávneho kraja. Všeobecne záväzné nariadenie schvaľuje zastupiteľstvo. Na jeho prijatie je potrebný súhlas kvalifikovanej väčšiny poslancov zastupiteľstva (v prípade samosprávneho kraja je to trojpätinová väčšina všetkých poslancov, v prípade obce a mesta trojpätinová väčšina prítomných poslancov). Všeobecne záväzné nariadenie musí rešpektovať ústavu a zákony Slovenskej republiky a musí byť v súlade s princípmi právneho štátu.
    Zdroj: „http://sk.wikipedia.org/wiki/V%C5%A1eobecne_z%C3%A1v%C3%A4zn%C3%A9_nariadenie
    Kategórie: Právo | Územná samospráva

    ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

    ludka09
    TO JE VSETKO V PORIADKU, AKURAT ZE ZASTUPITELSTVO ZASADALO NIEKEDY ZACIATKOM ROKA A ROZHODLO 30.MARCA A MNE PRACOVNIK VPP Z OBEC. URADU TOTO ROZHODNUTIE DONIESOL DO PREDAJNE AZ MIN. TYZDEN.TZN.LEHOTA ODVOLANIA DO 15 DNI NEEXISTUJE. NIEJE TO DOVOD NA STAZNOST A DALSIE PREJEDNANIE? PRETOZE JA SOM MOZNOST POVEDAT SVOJ NAZOR NEDOSTALA.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Pokiaľ nie je v rozpore so zákonom toto VZN nie je možnosť odvolania. Jedinú možnosť napadnutia má prokurátor, ale pokiaľ je v súlade so zákonom, zaniká aj táto možnosť. Rozpor s dobrými mravmi nestačí na odvolanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.