Zavrieť

Porady

faktura

mam pred sebou fakturu aj s pokladnicnym prijmovym blokom su na nej 2 polozky jedna za 490 eur a jedna za 85 eur spolu fakturovane 575 eur na konci faktury je ale suma s dph a to 684.25 eur ktoru sumu si mam odpocitat?mam totiz ucet na ktorom mam peniaze z uradu prace a chcem si to zapisat do knihy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jana3121966 Pozri príspevok
    mam pred sebou fakturu aj s pokladnicnym prijmovym blokom su na nej 2 polozky jedna za 490 eur a jedna za 85 eur spolu fakturovane 575 eur na konci faktury je ale suma s dph a to 684.25 eur ktoru sumu si mam odpocitat?mam totiz ucet na ktorom mam peniaze z uradu prace a chcem si to zapisat do knihy
    Do knihy záv. zapíšeš celý záv. a ten je aj s dph.

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    peniaze idem vybrat z uctu takze zaplatim nie 575 eur ale 684.25 eur a tolko si aj odpisem?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jana3121966 Pozri príspevok
    peniaze idem vybrat z uctu takze zaplatim nie 575 eur ale 684.25 eur a tolko si aj odpisem?
    Áno...

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    dakujem len zacinam podnikat na ucte mam este vsetky peniaze z uradu prace a kupila som si 2 polozky rano vyberiem 684.25 eur a zaplatim nimi fakturu a potom si to zdokladujem v knihe sumu 684.25 po vybere zdokladujem ako prijem a faktura je vlastne doklad o vydaji odpisem si 684.25 eur potvrdite mi to este raz ?dakujem jana

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jana3121966 Pozri príspevok
    dakujem len zacinam podnikat na ucte mam este vsetky peniaze z uradu prace a kupila som si 2 polozky rano vyberiem 684.25 eur a zaplatim nimi fakturu a potom si to zdokladujem v knihe sumu 684.25 po vybere zdokladujem ako prijem a faktura je vlastne doklad o vydaji odpisem si 684.25 eur potvrdite mi to este raz ?dakujem jana
    Čo sa týka čerpania dotácie, tak jej evidencia je v podstate správna. Iba dodám, že dokladom o zaplatení bude zrejme ústrižok šeku z pošty, ktorý je dôležitý aj v účtovníctve, lebo na základe neho budeš účtovať...
    Ale faktúru si mohla kľudne zaplatiť priamo z účtu...
    Ešte Ti doporučujem odfotiť si všetky doklady o čerpaní dotácie a založiť si ich zvlášť, mimo účtovníctva...

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    dnes som kupila aj regalovu policu na ktoru mam vyhradenych z dotacie 90 eur vyplatila som ju v hotovosti mam fakturu aj pokladnicny doklad s dnesnym datumom peniaze z uctu si vyberiem ale az zajtra nakolko som mala svoje po vybrati z uctu si ich vratim neporusila som nieco?naco mi je ustrizok z posty?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jana3121966 Pozri príspevok
    dnes som kupila aj regalovu policu na ktoru mam vyhradenych z dotacie 90 eur vyplatila som ju v hotovosti mam fakturu aj pokladnicny doklad s dnesnym datumom peniaze z uctu si vyberiem ale az zajtra nakolko som mala svoje po vybrati z uctu si ich vratim neporusila som nieco?naco mi je ustrizok z posty?
    Janka, nemusíš na každý nákup vyberať samostatne z účtu. Vyber si väčšiu sumu "do pokladne" a z toho budeš platiť výdavky v zmysle podnikateľského plánu. Účtovníčka si s tým pri spracovaní účtovníctva a daňového priznania poradí ...

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    jana3121966 Pozri príspevok
    naco mi je ustrizok z posty?
    Ustrizok z posty je dokladom o uhrade - o tvojom vydavku. Das ho uctovnicke, ona ho zauctuje. Je to nakladova polozka, vydavok ovplyvnujuci zaklad dane.

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    no ved prave chcela som si vybrat naraz peniaze na veci co si planujem kupit z dotacie a jedna mudrejsia ma nastrasila ze sa to nesmie teraz uz mi je to jasnejsie zajtra vyberiem peniaze vlozim ich do pokladne a z toho budem kupovat priebezne ako doklad staci dufam faktura a pokl.doklad s datumom a ze som to vyplatila v hotovosti v ten den si to dam aj do vydavkov tak to ma byt?

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    pokial ale mam ako doklad o nakupe fakturu ktoru som vyplatila dnes v hotovosti tak faktura s pokl.dokladom o jej vyplateni je platna a sek z posty nepotrebujem tuto fakturu mi uctovnicka uzna ci nie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jana3121966 Pozri príspevok
    pokial ale mam ako doklad o nakupe fakturu ktoru som vyplatila dnes v hotovosti tak faktura s pokl.dokladom o jej vyplateni je platna a sek z posty nepotrebujem tuto fakturu mi uctovnicka uzna ci nie?
    Janka, faktúru si hradila v hotovosti vo firme, alebo si im peniaze posielala poštou ? Ak poštou, odkial máš pokladničný doklad ?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Janka, faktura ako podklad, predpis k uhrade, je jedna vec - jeden doklad a potvrdenie o uhrade (prijmovy pokladnicny doklad, vypis z bankoveho uctu, ustrizok z posty, blok z ERP a pod.) dalsi doklad - o tom, ze uhrada bola realizovana.

    Nestaci mat samotnu fakturu. Ta sama o sebe nehovori, ci si za sluzbu alebo tovar zaplatila.

    Do uctovnictva potrebujes oba doklady.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jana3121966 Pozri príspevok
    fakturu som hradila v hotovosti mam fakturu aj pokladnicny prijmovy doklad
    ... tak je to v poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.