Zavrieť

Porady

Dá sa zmeniť trvalý pobyt , aj keď máte zrušený OP ?

Chcela by som všetko zmeniť na jeden krat, ale neviem či sa to dá/ môže.Stratili sa mi doklady čiže peňaženka celá cez tyždeň. ale v sobotu mi ju policajti doniesli aj s Op a všetkými ostatnými vecami ...len op som dala zrušiť na policií cez tyždeň. Tak by som chcela už jedným vrzom vybaviť aj zmenu trvalého pobytu a aj novy op , len neviem či sa možem na obci prihlasiť ked mam len papier od policajtov a starym op ktory mi vratili a ked sa bude dat ci mozem na policii dat uz novy trvaly pobyt na op mam z toho zmatok . Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Opytaj sa na obci, mne vystavili iba papierik o zmene TP a nic im nebolo na to treba (ale vedeli o koho ide, v obci nas nie je vela novych, mala som so sebou aj RL ak by naaahodou daco, aj OP a nic nechceli).. na policii pri ziadosti o novy OP papier o zmene TP predlozis a zapisu ti tam novy.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Dá a to. Právo resp. povinnosť nahlásiť zmenu trvalého pobytu nemá nč s platnosťou resp. existenciou občianskeho preukazu. Som občan SR, ale s trvalým pobytom v zahraničí. Takže nemám slovenský občiansky preukaz. Ale ak by sa mi zmenil trvalý pobyt, musel by som to Ministerstvu vnútra SR nahlásiť.

    Dá sa zmeniť trvalý pobyt , aj keď máte zrušený OP ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.