Zavrieť

Porady

Prednison

Ahojte,bola by som rada,keby sa ozvali tí, čo majú skúsennosti s týmto liekom. Ja ho beriem,denne 20mg,hrozne som hladná a priberám.Zaujímalo by ma dkedy ste ho brali a pod. Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Moja mama ho berie asi rok.
Pribrala hlavne na tvári. Zo začiatku aj ona bola stále hladná, so súrodencami sme jej nevládali nosiť jedlo do nemocnice, lebo jej nestačila nemocničná strava. Vyzerala ako škrečok, mala také veľké naduté líca. Teraz už to upadlo.
Ale teraz má ruky celé podliate krvou, vyzerá to ako samé modriny. Len trocha sa niekde buchne a už jej praskne žilka v rukách.
Lekári jej stále znižujú dávky. Ak dobre viem začala na 30 a teraz asi berie 10mg.
Bolo nám povedané, že ho bude musieť brať už celý život.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja som bral Prednison, v denných dávkach 60 mg, ktorá sa postupne znižovala na 5 mg (v priebehu 1,5 roka), kým celkom bol vysadený.
Mal som rovnaké "vedlajšie" účinky, neustále hladný. Ale to postupom času ubudne a metabolizmus tela sa napravý.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Syn berie prednison pri rozpade červených krviniek,príznaky mal také isté. Po čase mu znižovali dávky. Obyčajne ho bral 6 mesiacov.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Typickym priznakom uzivania Prednisonu, ako kortikoidu je mesiacikovita tvar a pocit hladu. Samozrejme, ze s tym suvisi aj priberanie na vahe. Cim su vysie davky, tym je problem vypuklejsi. Cim dlhsie sa uziva, tym je to markantnejsie. Ak je to mozne, treba upravit stravu, aj ked v tvari to nepomoze, kym sa dlhodobo uziva Prednison, tak je to problem.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
najag Pozri príspevok
...ak je to mozne, treba upravit stravu, aj ked v tvari to nepomoze...
...bola som veeľmi mladá keď som si týmto prešla. Dodnes si pamätám, ako som poctivo precvičovala líčka dôkladnou výslovnosťou ó - x - ó - x - ó - x ...

/na radu kohosi "múdreho"/ a vcelku úspešne...
1 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ajuška Pozri príspevok
...bola som veeľmi mladá keď som si týmto prešla. Dodnes si pamätám, ako som poctivo precvičovala líčka dôkladnou výslovnosťou ó - x - ó - x - ó - x ...

/na radu kohosi "múdreho"/ a vcelku úspešne...
Ďakujem za radu, dala som sa aj ja na to.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Maňuša Pozri príspevok
Ďakujem za radu, dala som sa aj ja na to.
......nezabudni sa usmievať...... držím palčeky
0 0
v_mary v_mary

v_mary je offline (nepripojený) v_mary

Záleží od toho, aké ochorenie máš. Ja som začala na 60 mg, potom som dostávala pulzy, rok raz za mesiac. Pribrala som veľmi veľa a okolo zrkadla som radšej ani nešla. Keď znížia dávku, ide aj hmotnosť dole, len trochu cvičím a po 17 hod. nejem. Teraz užívam namiesto Prednisonu 8 mg Medrolu ( lepšie ho znášam) a teším sa, že čo nevidieť budem mať len 4 mg... do konca života.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Mne ho nasadili na kožnom pre " idiopaticku žihľavku " dnes beriem 5 mg ale choroba je stále akútna.Všetky negatívne príznaky sa na mňa nalepili a pribrala som už od marca 9,5 kg čo je pri mojej výške 150 cm veľmi veľa...
0 0
v_mary v_mary

v_mary je offline (nepripojený) v_mary

Skús obmedziť soľ, minerálky a sladkosti.
Naposledy upravil v_mary : 24.06.07 at 12:51 Dôvod: prehliadla som
0 0
Valentína2 Valentína2

Valentína2 je offline (nepripojený) Valentína2

Mne ho nasadili teraz pred operaciou dutin. 3x20 po dobu 10 dni.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Maňuša Pozri príspevok
Mne ho nasadili na kožnom pre " idiopaticku žihľavku " dnes beriem 5 mg ale choroba je stále akútna.Všetky negatívne príznaky sa na mňa nalepili a pribrala som už od marca 9,5 kg čo je pri mojej výške 150 cm veľmi veľa...
Na idiopatickú žihľavku je na zváženie homeopatická liečba,máva lepšie výsledky ako klasická.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Valentína2 Pozri príspevok
Mne ho nasadili teraz pred operaciou dutin. 3x20 po dobu 10 dni.
Keď som brala prednison upozorňovali ma na všetkých kožných klinikách,že ho musím vysadiť postupne,preto sa čudujem,že iba po dobu 10 dní t.j. 60 mg denne a potom nič.Ja by som sa ešte na tvojom mieste s niekým poradila.Ja som ho užívala 5 mesiacov postupne som skončila až na 5 mg denne a teraz ho neužívam vôbec. Ale keďže ja mám diagnostikovanú žihľavku užívam antihistaminiká.Prajem skoré uzdravenie.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

BXLmiami Pozri príspevok
Na idiopatickú žihľavku je na zváženie homeopatická liečba,máva lepšie výsledky ako klasická.
Ďakujem za radu,popýtam sa na nejaký homeopatiký liek antihistamín. Dnes už prednison neužívam,ale keby som nebrala antihistaminiká tak som vysýpaná. Takže užívam zodac a zaditen.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Poumon histamine 15 CH 2x5 granulí.V danej diagnoze to ale nestačí,treba nastaviť terénny liek a začať detoxikáciou.Dlžka liečby sa pohybuje okolo 2 rokov.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Syn bral Prednison a neskôr Medrol niekoľko rokov – tak ako popisujete, aj jemu vééľmi chutilo papkať. A chutí mu doteraz. Jedlo je uňho najdôležitejšie.
Teraz je z neho štíhly mladý muž. Tieto lieky už neberie – ale má veľmi prísnu dietu.
Jeden typ na obmedzenie solenia.
Pri varení zemiakov pridať pár zrniečok rasce – vtedy stačí ozaj „štipka“ soli a zemiaky sú chutné! (vhodné aj pri vysokom tlaku).
1 0
baaaaabo baaaaabo

baaaaabo je offline (nepripojený) baaaaabo

ahoj no ja somn ho veru brala tiez a jeto svinstvo a myslim ze najhorsie zo vsetkych liekov si stale hladna a tym vela zerkas tym padom priberes ak prasiatko schlpaties a ak opicka a tvar sa ti zmeni tak ze budes ak skrecok s bobrom do kopy lebo secko ide do lic vypadaju ti vlasy a tie co zostanu budu ak pavucina ...zacnes sa vyhadzovat vsade prosto ked sa pozres do zrkadla budes mat pocit ze si to skocis a este ked ti ktomu zacnu aj tie debky co sneho byvaju budu musiet byt pri teba vsetci svatyy ja nechcem strasit ale je to tak ja som si tym vsetkym presla a keby nemam tych co som mala uz tu isto niesom nechapem do dnesneho dna ako mozu vobec taky liek dat na verejnost viac nici ako pomaha a je to svata pravda fuuj!!!!!!!!kazdy kto ho trosku pozna a rozpravla som sa snim mi to prikyvol ako vedci by sa mali uvedomit a zacat trosku rozmyslat co to dali do obehu!!!!!s pozdravom a drza sa fakt ti to prajem a aj secim kto to musi brat!!!papa
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
baaaaabo Pozri príspevok
ahoj no ja somn ho veru brala tiez a jeto svinstvo a myslim ze najhorsie zo vsetkych liekov si stale hladna a tym vela zerkas tym padom priberes ak prasiatko schlpaties a ak opicka a tvar sa ti zmeni tak ze budes ak skrecok s bobrom do kopy lebo secko ide do lic vypadaju ti vlasy a tie co zostanu budu ak pavucina ...zacnes sa vyhadzovat vsade prosto ked sa pozres do zrkadla budes mat pocit ze si to skocis a este ked ti ktomu zacnu aj tie debky co sneho byvaju budu musiet byt pri teba vsetci svatyy ja nechcem strasit ale je to tak ja som si tym vsetkym presla a keby nemam tych co som mala uz tu isto niesom nechapem do dnesneho dna ako mozu vobec taky liek dat na verejnost viac nici ako pomaha a je to svata pravda fuuj!!!!!!!!kazdy kto ho trosku pozna a rozpravla som sa snim mi to prikyvol ako vedci by sa mali uvedomit a zacat trosku rozmyslat co to dali do obehu!!!!!s pozdravom a drza sa fakt ti to prajem a aj secim kto to musi brat!!!papa
No som prekvapená, že nadávaš na to, čo ti pomohlo!!!
Brala som Prednison od novembra 2007, začínala som 60 mg, po pol roku bol znížený ale postupne na 40 mg, odvtedy sa znižoval až na 5 mg denne,
moja lekárka z intersticiálnej ambulancie mi ho po znížení na 2,5 mg denne vysadila, pred mesiacom mi povedala: NČS, keď som sa tvárila nechápavo, povedala mi : Nemám Čisté Svedomie. Má pocit, že sa v liečbe malo pokračovať. Je pravdou, tvár mám v tvare mesiačika v splne, pribrala som 12,5 kg, obchádzam doteraz zrkadlo, a keď sa náhodou s ním stretnem, tak nadám tej osobe na druhej strane... Je pravdou, pribrala som a kilá idú vééľmi ťažko dolu, ale počas celého užívania som nemala problémy s osteoporózou, neboleli ma kĺbiky prstov, reuma driemala, čo sa teraz prejavilo zvýšenými problémami. Ale mne to veľmi pomohlo pri chorobe, pliage, ktorá ničila moje telo zvnútra , pomocou kombinácie s inými liekmi sme môj problém zatlačili do ústrania a modlím sa, aby to bolo naveky.
Ja by som na vedcov nenadávala, skôr im treba vysloviť poďakovanie, veď keby nebolo chémie v podobe liekov, možno by sme tu niektorí už ani nemohli napísať žiadne slová... Tiež nadávali na inzulín, že sa z neho priberá, ale keby nebol, ťažko aj pomyslieť...
Buďme vďační tým, ktorí to pre ľudstvo vymysleli a tak predĺžili aspoň o nejaký čas radosť z toho, že sme so svojimi blízkymi.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ondrejvla: máš pravdu, sú lieky bez ktorých nie je šanca "normálne" fungovať.

Tiež som brala Prednison od r.2005, postupne som dávky znižovala, nemala som žiadne problémy s váhou...som rada....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
alla66 Pozri príspevok
Ondrejvla: máš pravdu, sú lieky bez ktorých nie je šanca "normálne" fungovať.

Tiež som brala Prednison od r.2005, postupne som dávky znižovala, nemala som žiadne problémy s váhou...som rada....
Alla, ja som mala problémy s váhou, aj mám, ale dôležitejšie je, že fungujeme, že sa máme s kým denne pozdraviť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať