Zavrieť

Porady

uvodna, otvaracia suvaha

chcela by som Vas poprosit o radu. zacala som uctovat v programe Money,
zaviedla som pociatocne stavy 011,221,211,353/701, 701/411
Potom som tie uctovne pripady zauctovala 353 /411, 011,221,211/353,
tak sa mi strana aktiv a pasiv zdvojnasobila. do otvaracej, uvodnej súvahy pri zalozeni s.r.o. netreba zaviest pociatocne stavy? vie mi niekto poradit?
dakujem Vam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ked zacinas, staci urobit nasledovne:


    Menu-Uctovnicto-Uzavierkove operacie-Zadanie pociatocnych stavov dennika.

    Tym, ze sem zadas pociatocne stavy, tak tieto sa ihned zauctuju do dennika. Takze dalsie uctovanie pociatocnych stavov je bezpredmetne.

    janka4311 je offline (nepripojený) janka4311

    janka4311
    takze potom uz nemam zauctovat uctovne pripady napr. do pokladne prijem od spoločníka 211/353? stací len 211/701, 353/701, 701/411 cez počiatocne stavy?

    janka4311 je offline (nepripojený) janka4311

    janka4311
    takze mi len staci zadat pociatocne stavy napr.211/701, 701/411? nemusim ist cez pokladnicne doklady napr.zaviest prijem od spoločníka 211/353 staci to len urobit cez pociatocne stavy?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    janka4311 Pozri príspevok
    chcela by som Vas poprosit o radu. zacala som uctovat v programe Money, zaviedla som pociatocne stavy 011,221,211,353/701, 701/411 Potom som tie uctovne pripady zauctovala 353 /411, 011,221,211/353, tak sa mi strana aktiv a pasiv zdvojnasobila. do otvaracej, uvodnej súvahy pri zalozeni s.r.o. netreba zaviest pociatocne stavy? vie mi niekto poradit? dakujem Vam.
    Treba si najprv ozrejmiť, čo chceš robiť.
    Ak začínaš účtovať v Money už existujúcu firmu, tak platí machinak-ova odpoveď - zadáš počiatočné stavy a ďalej neúčtuješ.
    Ak začínaš účtovať vznikajúcu s.r.o., tak naopak - nezadávaš počiatočné stavy, len účtuješ....

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    janka4311 Pozri príspevok
    takze mi len staci zadat pociatocne stavy napr.211/701, 701/411? nemusim ist cez pokladnicne doklady napr.zaviest prijem od spoločníka 211/353 staci to len urobit cez pociatocne stavy?
    Počiatočné stavy zadávaš pri firme, ktorá už existuje, ale si ju v danom programe neúčtovala.
    Novozaloženú firmu naopak musíš účtovať...ZI, príjem spoločníka, zriaďovacie náklady... žiadne počiatočné stavy...som neopisovala od Štefana len som bola pomalšia
    Naposledy upravil Ajuška : 01.09.08 at 08:15
    Iveta_Ko viem že je to už nejaký čas, ale môžem sa opýtať ako ste nakoniec účtovali v Money novovzniknutú sro?

    uvodna, otvaracia suvaha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.