Zavrieť

Porady

staré pohľadnice

Dobrý deň, zdedili sme staré pohladnice a chceli by sme ich predať. Ale problém je v tom, že nevieme ohodnotiť ich cenu a nechceme sa nechať oklamať.Je ich okolo 500 ks, z obdobia 1. svetovej vojny, maďarské, poľské, nemecké.Od roku 1914.Ako postupovať?Hľadám niekoho kto tomu rozumie a vedel by poradiť, prípadne ich kúpiť.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Skúsiť nejaký aukčný portál, prípadne diskusné fórum zberateľov.

    Inak keby ste mali medzi nimi aj pohľadnice Senca, tak by ma to aj zaujímalo.

    Ledkov je offline (nepripojený) Ledkov

    Ledkov
    Aj ja som bol pred časom postavený pred takýto problém.
    Ceny si môžete zhruba odvodiť podľa podobných pohľadníc na aukčných portáloch (aukro, odklepnuto a i.). Záleží od stavu pohľadnice, či je čistá, alebo prešlá poštou a pod. Problém je v tom, že sú to ceny za jednotlivé pohľadnice. Ak by ste to chceli predať naráz, sú ceny podstatne nižšie. V takom prípade sa môžete obrátiť na filatelie, antikvariáty alebo na záujemcov na webe. Pripravte sa ale na to, že každé ohodnotenie bude iné - cenové katalógy neexistujú.

    P.S. Ak by tam bolo niečo zo Záhoria, mal by som záujem.

    daila22 je offline (nepripojený) daila22

    daila22
    Dobrý den pani Lucia, ak by ste mali pohladnice Banskej Bystrice, ponúknite mi prosím, mám záujem pre syna. Dakujem pekne.

    fajnkamo je offline (nepripojený) fajnkamo

    fajnkamo
    Dobrý deň. Práve sa nám stal taký istý prípad ako Vám a nevieme, čo so starými pohľadnicami. Ako sa Vám darilo pri predaji? Myslím - akou formou a komu ste ich predali. Ďakujem. Jano / fajnkamo

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lucia4978 Pozri príspevok
    Dobrý deň, zdedili sme staré pohladnice a chceli by sme ich predať. Ale problém je v tom, že nevieme ohodnotiť ich cenu a nechceme sa nechať oklamať.Je ich okolo 500 ks, z obdobia 1. svetovej vojny, maďarské, poľské, nemecké.Od roku 1914.Ako postupovať?Hľadám niekoho kto tomu rozumie a vedel by poradiť, prípadne ich kúpiť.Ďakujem
    Inak , veľmi jednoduché ...

    Výsledky 1 - 10 z približne 162 000 pre kúpim pohľadnice. (0,34 sekúnd)
    http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.