Zavrieť

Porady

Excel - If function from range

Caute poradaci. Nasiel som tu vela profikov v rieseni mojich problemov v exceli, tak sa na Vas obraciam s dalsou otazockou. Skusal som aj googlit aj hladat na fore, ale nevydalo.
Da sa pouzit funkcia IF pre zistenie ci je nejake cislo z nejakeho "Rangu"?
Mam teda priklad 3 rozne range a potrebujem zistit ci cislo ktore vpisem je alebo nie je z rangu. Uvedomujem si ze to nie je zlozite zistit pohladom ale funkcia by mi ulahcila zivot. Vdaka
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

armor1 Pozri príspevok
Caute poradaci. Nasiel som tu vela profikov v rieseni mojich problemov v exceli, tak sa na Vas obraciam s dalsou otazockou. Skusal som aj googlit aj hladat na fore, ale nevydalo.
Da sa pouzit funkcia IF pre zistenie ci je nejake cislo z nejakeho "Rangu"?
Mam teda priklad 3 rozne range a potrebujem zistit ci cislo ktore vpisem je alebo nie je z rangu. Uvedomujem si ze to nie je zlozite zistit pohladom ale funkcia by mi ulahcila zivot. Vdaka
Na to netreba ani funkciu, stačí nastaviť podmienené formátovanie.

V príklade dole som to nastavil tak, že ak je číslo z intervalu od 2200 do 2400, tak to bude červené, ak bude z intervalu od 6500 do 6800, bude bunka zelená a ak bude z intervalu 9800 - 9999, tak bude žltá.

Neviem presne, čo potrebuješ dosiahnuť, aký výsledný efekt, ak to nie je to, čo si potreboval, tak upresni zadanie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja tiez dufam ze som pochopila zadanie otazky
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Aj dnes mam rovnaku otazku... co robim zle ze mi nevklada ikonku xls ako tebe Chobot, ale vklada mi iba hyperlink? vkladam prilohu vsetkymi moznymi sposobmi ako viem.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

neviem vlozit spravne xls, tak iba vkladam funkciu:

=AND(A6<E6;A6>D6)

vracia TRUE a FALSE


Pokus (2):
funkcia IF(1).xls
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zk24 Pozri príspevok
neviem vlozit spravne xls, tak iba vkladam funkciu:

=AND(A6<E6;A6>D6)

vracia TRUE a FALSE


Pokus (2):
funkcia IF(1).xls
No však pri odpovedi, dole pod tým oknom kde píšeš, potom sú smajlíci. Ešte nižšie je ďalšie dialógové okno, kde sú Rozličné možnosti a je tam aj tlačítko Prílohy Pridať/Odobrať. Cez to vkladám prílohy.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

zk24 Pozri príspevok
neviem vlozit spravne xls, tak iba vkladam funkciu:

=AND(A6<E6;A6>D6)

vracia TRUE a FALSE


Pokus (2):
funkcia IF(1).xls
nemal na mysmy aj z ktoreho?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Chobot Pozri príspevok
No však pri odpovedi, dole pod tým oknom kde píšeš, potom sú smajlíci. Ešte nižšie je ďalšie dialógové okno, kde sú Rozličné možnosti a je tam aj tlačítko Prílohy Pridať/Odobrať. Cez to vkladám prílohy.

Takisto, aj cez to tlacidlo, aj cez spinku hore pri tlacidlach/smilikoch.... ked vkladam obrazok, tak mi vlozi image obrazku... ale ked xls tak iba hyperlink.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

stormcatcher Pozri príspevok
nemal na mysmy aj z ktoreho?

Nerozumiem otazke.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

stormcatcher Pozri príspevok
nemal na mysmy aj z ktoreho?
Ak mal, tak som mu dal návod v mojom príspevku.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

zk24 Pozri príspevok
Nerozumiem otazke.
ci nemal na mysly v ktorom rangu sa dane c. naxadza
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Chobot Pozri príspevok
Ak mal, tak som mu dal návod v mojom príspevku.
mozem sa ta spytat, cim je office2003 zaujimavejsi alebo lepsi ako 2007
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Chobot Pozri príspevok
Ak mal, tak som mu dal návod v mojom príspevku.

Ahaaaaa, az teraz som pochopila asi riadne zadanie otazky... Tak teda suhlasim s Chobot
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Môžeš si to ešte upraviť
0 0
armor1 armor1

armor1 je offline (nepripojený) armor1

Takze upravujem co by som potrebova. Pripojil som novy dokument. Potreboval by som funkciu aby mi povedala, ci pre Michalovce je cislo z Jeho Rangu. Ak hodim cislo do zlteho pola pred Michalovce (resp. Kosice - toto pole je scroolovacie) tak aby mi do zlteho pola system povedal ci cislo je z rangu urceneho pre dane mesto. Ja potrebujem tuto funkciu asi pre 150 miest. Tak preto by som to chcel zjednodusit. Dakujem pekne
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ja sa vzdávam. Predpokladám, že je to písané po slovensky.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

armor1 Pozri príspevok
Takze upravujem co by som potrebova. Pripojil som novy dokument. Potreboval by som funkciu aby mi povedala, ci pre Michalovce je cislo z Jeho Rangu. Ak hodim cislo do zlteho pola pred Michalovce (resp. Kosice - toto pole je scroolovacie) tak aby mi do zlteho pola system povedal ci cislo je z rangu urceneho pre dane mesto. Ja potrebujem tuto funkciu asi pre 150 miest. Tak preto by som to chcel zjednodusit. Dakujem pekne

Stracam sa, ako viem ze ktory range je pre ktore mesto? ...."ci pre Michalovce je cislo z Jeho Rangu".
0 0
armor1 armor1

armor1 je offline (nepripojený) armor1

Nova priloha pre vyjasnenie. Kazde mesto ma 3 rozne range (zatial riesme takto). Michalovce maju range:
2200 2400 6500 6800 9800 9999 Ja potrebujem aby ak zadam cislo do zlteho policka Bunka B1 a vyberiem mesto C1 Michalovce aby mi do Bunky D1 system povedal ci je cislo (B1) z rangu 2200-2400 resp 6500-6800 resp 9800-9999. Staci ak system povie je (YES) alebo nie je (NO). Nepotrebujem presne vediet z ktoreho, iba ak by to nebol problem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Možno by bolo dobré vedieť, čo majú znamenať tie čísla.
To sú eurá, alebo si eviduješ frajerky?
Naposledy upravil marjankaj : 25.05.10 at 16:01
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
takto?

A načo tam máš dve tabuľky, keď čísla sú tie isté?

No malo by to fungovať. Doplň si zoznam miest v stlpci K, skopíruj si tie tabuľky pod seba, koľkokrát chceš(aj 150).
A potom iba dosaď do tabuliek svoje hodnoty.
Naposledy upravil marjankaj : 25.05.10 at 17:10
0 0
armor1 armor1

armor1 je offline (nepripojený) armor1

Dakujem velmi pekne marjankaj. Funguje to presne podla mojich predstav.
Si cool
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať