Zavrieť

Porady

Liek po záruke

Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť ako postupovať v situácii keď mi v lekárni Pokrok v Bratislave na Račianskom Mýte predali liek po záruke a pri jeho reklamácii nechceli vrátiť peniaze a ani liek vymeniť za iný ?

Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) nie doba po záruke, ale doba expirácie
    B) oznámiť:
    a) https://www.slek.sk/kontakty-slek:pr...rnickej-komory - disciplinárna komisia s popisom problému, prípadne regionálnej lekárnickej komore
    b) prípadne http://www.als.sk/?cms=kontakt - tiež s popisom situácie
    c) alebo aj http://www.udzs.sk/obcania-informacie.html?page_id=103

    Zimama je offline (nepripojený) Zimama

    Zimama
    ... no, neviem, či aj s bločkom dokážeš, že si práve toto balenie kúpila práve u nich, a nie doniesla staré z domu... Asi získaš (a spolu s Tebou aj my) len ponaučenie do budúcnosti - skontrolovať si to hneď pri predaji.
    (Hoci mi je aj tak čudné, že si to nekontrolujú oni...)

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...sa mi vidí, že lekárne majú lieky v sériách, teda označené...lebo nedávno som vrátila staršie lieky a magistra na ne kukla a hneď vedela, že to nebolo vyberané u nej, ale v inej lekárni...a teda, jasnovidka nie je určite...

    cocodelpoco je offline (nepripojený) cocodelpoco

    cocodelpoco
    Jasné, že nejde o majetok, ale o ten princíp ako si môžu dovoliť predať liek po záruke a tým pádom ohroziť aj moje zdravie.

    Zimama je offline (nepripojený) Zimama

    Zimama
    Hej, aj dcéra-farmaceutka mi vravela, že by to vedela zistiť - akurát pri dnešnej úrovni morálky by som (bohužiaľ) veľmi nečakala, že sa dotyčný magister k svojej chybe aj prizná, možno len pri riešení cez vedúceho, alebo ako píše Buchač: Ak zlá ???....he ....mám pokračovať ....????

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    cocodelpoco Pozri príspevok
    Jasné, že nejde o majetok, ale o ten princíp ako si môžu dovoliť predať liek po záruke a tým pádom ohroziť aj moje zdravie.
    ..

    ..mohla by si napísať dáta toho lieku?..lebo dosť dobre si neviem predstaviť, pri súčasnom zásobení lekární, žeby mali liek dva- tri roky..len máloktorý liek má kratšiu dobu použitia...
    ...a ďalšia vec-ak by si dokázala, že ten liek je od nich a je po záruke, mali by z toho fajn malér a to si dnes žiadna lekáreň nevezme na triko...

    cocodelpoco je offline (nepripojený) cocodelpoco

    cocodelpoco
    Ďakujem Vám za odpovede, pomohli ste mi. Som občanom EÚ a mám práva ako zákazník, za ktoré si budem isto bojovať, nech si s prepáčením šupáci ako v danej lekárni nezvykajú.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    cocodelpoco Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za odpovede, pomohli ste mi. Som občanom EÚ a mám práva ako zákazník, za ktoré si budem isto bojovať, nech si s prepáčením šupáci ako v danej lekárni nezvykajú.
    ..

    ..iste...chráni ťa aj Ústava SR...držím ti palce

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    cocodelpoco Pozri príspevok
    Jasné, že nejde o majetok, ale o ten princíp ako si môžu dovoliť predať liek po záruke a tým pádom ohroziť aj moje zdravie.
    Liekom po záruke asi neohrozia tvoje zdravie. Maximálne ak liek nebude mať také účinky, aké by mal mať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    cocodelpoco Pozri príspevok
    Ahojte,
    vedel by mi niekto poradiť ako postupovať v situácii keď mi v lekárni Pokrok v Bratislave na Račianskom Mýte predali liek po záruke a pri jeho reklamácii nechceli vrátiť peniaze a ani liek vymeniť za iný ?

    Ďakujem za rady
    ...reklamácia s bločkom alebo bez ?
    ...liek viazaný na predpis s doplatkom alebo bez predpisu ?
    ...cena lieku ?


    ...potom sa budeme ďalej baviť....po odpovediach ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    misoft Pozri príspevok
    A) nie doba po záruke, ale doba expirácie
    B) oznámiť:
    a) https://www.slek.sk/kontakty-slek:pr...rnickej-komory - disciplinárna komisia s popisom problému, prípadne regionálnej lekárnickej komore
    b) prípadne http://www.als.sk/?cms=kontakt - tiež s popisom situácie
    c) alebo aj http://www.udzs.sk/obcania-informacie.html?page_id=103
    buchač Pozri príspevok
    ...reklamácia s bločkom alebo bez ?
    Bod B - viď vyššie...
    ...liek viazaný na predpis s doplatkom alebo bez predpisu ?
    ...to je aj tak jedno ...nakoľko dobu expirácie kontroluje lekárnik ...chybička se vloudila...
    ...cena lieku ?
    ...3,35 € ????......ja viem, pre niekoho málo ,mne niekoho nákup na celý deň ...
    ...ide o princíp ....no ja z princípu by som sa na to pekne zvysoka ....oné...
    ...nemá význam si ničiť nervy...
    cocodelpoco Pozri príspevok
    Jasné, s bločikom a kúpila som to bez predpisu, cena 3,35 Eur.
    ...a rada ???....
    Išiel by som znova do tej lekárne , alebo s niekym a kúpil ten istý liek ...
    V priestoroch lekárne by som si pozrel na krabičku , že aká je tam expirácia ....
    Ak dobrá , vymením zlú za dobrú a okamžite bordel narobím ...
    Ak zlá ???....he ....mám pokračovať ....????

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pepsikova Pozri príspevok
    ..

    ..mohla by si napísať dáta toho lieku?..lebo dosť dobre si neviem predstaviť, pri súčasnom zásobení lekární, žeby mali liek dva- tri roky..len máloktorý liek má kratšiu dobu použitia...
    ...a ďalšia vec-ak by si dokázala, že ten liek je od nich a je po záruke, mali by z toho fajn malér a to si dnes žiadna lekáreň nevezme na triko...
    ...niektoré ani priamo v lekárni nemajú ...schválne kvôli zásobám..

    ...konkrétna skúsenosť ?????.......napríklad aj s inzulínom som už mal ...a ten teda ide fest " na dračku "...

    ...lenže nie je problém jeden deň prísť - nemajú ???....šak objednávka - na druhý deň je zásobenie - prevezmem ...

    ...bolo už aj to , že nemal som ani lieky a ani recept , teraz čo ???
    ...zarúbal som sekeru - pohoda .........lenže to robím len v jednej lekárni - tej , akože mojej...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.