Zavrieť

Porady

revolving

Ahojte, chcela by som sa spýtať aký je to revolvingový účet? Čo je jeho podstatou a ako sa používa v praxi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ide o formu kontokorenstného úveru. Poskytuje sa dobrým podnikom, kt. v istých dohodnutých intervaloch opakovane žiadajú o úver na rovnaké účely. Dohodne sa tu suma, v kt. sa podnik pri čerpaní pohybuje. Suma sa rezervuje na jeho úverovom účte. Podniky platia okrem úrokov zo skutočne čerpaného úveru aj dohodnuté poplatky z nevyčerpanej sumy.

    lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak

    lubos.tinak
    betka Pozri príspevok
    Ide o formu kontokorenstného úveru. Poskytuje sa dobrým podnikom, kt. v istých dohodnutých intervaloch opakovane žiadajú o úver na rovnaké účely. Dohodne sa tu suma, v kt. sa podnik pri čerpaní pohybuje. Suma sa rezervuje na jeho úverovom účte. Podniky platia okrem úrokov zo skutočne čerpaného úveru aj dohodnuté poplatky z nevyčerpanej sumy.
    No toto je štandardný KTK úver a dnes by som si nebral úver kde musím platiť za nečerpanie (rámcovú províziu). Sú úvery aj bez tejto bankovej provízie.

    Revolvingový úver je podobný ako KTK len s rozdielnym čerpacím a splácaním. S bankou sa dohodne výška a čas čerpania a tiež postup splácania. Banka podľa zmluvy navršuje KTK rámec po tzv. schodoch (napr. v 02 = 300 tis. Sk, 04 = 800 tis. Sk, v 08 = 2 mil. Sk), ale na základe dohody ho potom aj znižuje (napr. 09 = 1,2 mol. Sk, v 11 = 500 tis. Sk, v 12 = 0.- Sk). Tento úver sa využíva hlavne pri väčších zákazkách, kde firma potrebuje nakúpiť väčšie množstvo materiálu do výroby, ale vystavené a následne zaplatené fa budú až po dodaní prevej časti výrobkov. S úhradou prvej fa sa vyrovnáva časť čerpaného úveru a preto banka znižuje tento rámec.

    dessire je offline (nepripojený) dessire

    dessire
    pre obyčajného občana je revolvongom klasická kreditná karta. Tá má určitý bankou stanovený limit a tento je podľa potreby čerpaný a splácaný dohodnutou sumou, minimálne "minimálnou splátkou" v objeme 5%. O túto splátku sa zostatok na karte navyšuje ako ďalšia výška úveru.
    Príklad: Mám limit 20 tisíc, vyčerpám 15. NA karte mi zostalo5 tisc.Dohodnutá splátka je po navýšení úroku cca 900 Sk. toto zplatím a na kartee mám 5900 k dispozícií.
    Typyckým príkladom sú karty splátkových spoločností.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.