Zavrieť

Porady

Zámeny položiek MRP

Potrebujem poradiť, ako prakticky zrealizovať zámenu skladových položiek v programe MRP. Ide o to, že pri fyzickej inventúre boli zistené pri niektorých položkách prebytky a pri niektorých zase nejaké kusy chýbajú. Ide o jeden druh tovaru, len rôzne prevedenia. Teoreticky z účtovného hľadiska je dôležitý počet kusov a hodnota toho tovaru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vykonanou inventúrou si opravíš skladové zásoby (položky, množstvo)....
    vyčísliš rozdiely, v prípade že ste sa dostali do limitu (mali by ste mať nejaký vnútorný predpis o mankách a škodách v skladovom hospodárstve) nič sa nedeje.....

    kacka86 je offline (nepripojený) kacka86

    kacka86
    Ďakujem za rýchlu reakciu...
    V prípade, že sme cez limit? Pri manku sa účtuje aj s DPH?

    kacka86 je offline (nepripojený) kacka86

    kacka86
    Skúmala som, ako to robila moje predchodkyňa...
    Zistila som, že napr. v roku 2008 urobila v programe MRP inventúru, opravila skutočné stavy, čím sa jej vytvorila inventúrna výdajka so sumou skoro 300 000 SKK a nie je tom nikde účtované.

    Obstaranie tovaru účtujeme rovno na 504 a na konci roka k 31.12. preúčtujeme hodnotu skladu na 132 a k 01.01. nového roku znovu späť na 504. Ale aj tak mi ten jej postup nesedí. Nemalo sa to preúčtovať na 549, alebo nejaký iný náklad?
    Prakticky k tej výdajke nie je žiadny doklad....
    Teraz som už úplne zmätená.
    Budem vďačná za akúkoľvek pomoc.

    Zámeny položiek MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.