Zavrieť

Porady

Musí podávať podnikateľ daňové priznanie za minulý rok, ak podnikal len pol roka?

Dobry den, prosim vas, surne by som potrebovala vediet, ci musi podavat podnikatel danove priznanie za minuly rok aj vtedy, ak podnikal len pol roka a jeho zisk bol len vo vyske 250€. Okrem toho dostal aj prispevok z uradu prace, je potrebne aj ten priznat v danovom priznani, ak by ho teda musel robit?
Dakujem za odpovede!!!
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Musí podávať nielen daňové priznanie, ale aj polročný výkaz na UP. Účtovníčku nemáš ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

nie nakolko vedieme len jednoduche ucto a nejako sme mysleli ze to zvladeneme aspon tento rok sami. O polrocnom vykaze na UP nam nikto nic nehovoril, ani na UP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

javorcek Pozri príspevok
nie nakolko vedieme len jednoduche ucto a nejako sme mysleli ze to zvladeneme aspon tento rok sami. O polrocnom vykaze na UP nam nikto nic nehovoril, ani na UP.
"kukni" do zmluvy s UP.

Len jednoduché účtovníctvo nemusí byť - hlavne pri dotáciach - jednoduché. Aké si mal tržby (nie zisk) a kolko si vyčerpal z dotácie ?
0 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

250€ boli tržby :-( Dostal som dotáciu na rozbeh podnikania. reálne som z tých peňazí minul tretinu možno zatiaľ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

javorcek Pozri príspevok
250€ boli tržby :-( Dostal som dotáciu na rozbeh podnikania. reálne som z tých peňazí minul tretinu možno zatiaľ.
Uve´d presnú sumu, lebo aj vyčerpaná dotácia je zdanitelný príjem (ak budeš viesť JU).
0 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

čiže danové priznanie budem robiť na sumu tržieb z podnikania + výšky minutého príspevku? správne to chápem? Dotácia bola 2575€, minul som zatial 500
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

javorcek Pozri príspevok
čiže danové priznanie budem robiť na sumu tržieb z podnikania + výšky minutého príspevku? správne to chápem? Dotácia bola 2575€, minul som zatial 500
Mal si aj iný príjem, napr. z dohody počas evidencie na UP ?
0 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

nie, nemal
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

javorcek Pozri príspevok
nie, nemal
V tej sume 500€ sú aj odvody do ZP ?
Oznámil si do 31.3.2012 DU predlženie lehoty na podanie DP do 30.6.2012
0 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

ak nepočítam samozrejme podporu v nezamestnanosti
0 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

nie, odvody som nemal zahrnute do prispevku, takže nie, platil som ich klasicky. áno, oznámil som predĺženie lehoty
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

javorcek Pozri príspevok
ak nepočítam samozrejme podporu v nezamestnanosti
Dávka v nezamestnanosti nie je zdanitelný príjem. Z predch.zamestnania si už v roku 2011 nemal žiadny príjem ?
0 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

nie, odvody, som platil sám. áno, oznámil som predlženie lehoty
0 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

nie, nemal
0 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

nemal som z predch. obdobia žiadny prijem. prepáčte, že to tu asi trochu chaosujem, som tu prvykrat
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

javorcek Pozri príspevok
nie, odvody, som platil sám. áno, oznámil som predlženie lehoty
Tak si to zhrňme, čo si napísal.

1. Daňovník je povinný podať DP, ak jeho príjem za predch.kal.rok presiahol 1/2 nezd.časti základu dane - nie je to tvoj prípad.

2. K 31.3.2012 si mal dve možnosti. Oznámiť DU, že ti nevznikla povinnosť podať DP, podať DP (alebo oznámiť predlženie lehoty). Vzhľadom k tomu, že ty si oznámil predlženie lehoty, DP (vrátane účtovných výkazov) by som napriek tomu, že povinnosť podať nevznikla, podala. Pre potreby UP aj tak potrebuješ komplexné spracovanie JU, už aj kvoli výkazu, ktorý si povinný predložiť.

3. Ak by si neviedol JU, ale uplatníš si paušálne výdavky (Zákon o dani z príjmov ti to nezakazuje), v prvom roku podnikania zdaníš celý poskytnutý príspevok a vtedy by ti povinnosť podať DP vznikla zo zákona.
4 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

ja sice o žiadnom spracovani JU a vykazu nič neviem. pýtal som sa na to na UP pri podpise zmluvy o prispevku a povedali mi, že netreba nič robiť, len si viesť učtovnictvo, resp. odkladať bloky, ale nevadí, v každom prípade to radšej urobim, resp. sa spýtam ešte na daňovom úrade pre istotu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

javorcek Pozri príspevok
ja sice o žiadnom spracovani JU a vykazu nič neviem. pýtal som sa na to na UP pri podpise zmluvy o prispevku a povedali mi, že netreba nič robiť, len si viesť učtovnictvo, resp. odkladať bloky, ale nevadí, v každom prípade to radšej urobim, resp. sa spýtam ešte na daňovom úrade pre istotu.
Na DU za teba DP nevypracujú. Súčasťou DP sú účtovné výkazy (výkaz o majetku a výkaz o príjmoch a výdavkoch). + tvoja povinnosť podať na UP prehlad o čerpaní dotácie.
0 0
javorcek javorcek

javorcek je offline (nepripojený) javorcek

to mi je jasne, ani od nich nechcem, aby ho vypracovali.
ďakujem v každom prípade za pomoc :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

javorcek Pozri príspevok
to mi je jasne, ani od nich nechcem, aby ho vypracovali.
ďakujem v každom prípade za pomoc :-)
Tak keď nič nevieš o spracovaní JU a účtovných výkazov, nájdi si účtovníčku. Aj keď už na to veľa času nemáš.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať