Zavrieť

Porady

sadrokartón

Dobrý večer. Poraďte mi v akej vzdialenosti od strešnej hrady sa montujú profily a tiež aká je vzdialenosť medzi jednotlivými lištami? Chystám sa dávať izoláciu, tak aby bolo potom možné dodatočne montovať sadrokartón. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Druha vrstva izolacie(pod krokvami) sa dava az do sdk konstrukcie, pokial mas to na mysli.

    alojzo je offline (nepripojený) alojzo

    alojzo
    ahoj,ja som dával závesne držiaky pre cd profily vo vodorovnom smere na každý trám .Osová vzdialenosť v priečnom smere je 500 mm.

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    Prosím poraďákov o radu,
    má niekto skúsenosti so sadrokartonovými doskami značky NORGIPS chceli by sme ho použiť na zníženie stropu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kúpte si knihu o montáži SDK.Je to tam dopodrobna vysvetlené.Stojí cca 120 sk.Táto investícia sa vám niekoľkonásobne vráti.

    bony-p je offline (nepripojený) bony-p

    bony-p
    CDprofily sa montujú na priame alebo štrbinové závesy vo vzdialenosti od krokvy alebo klieštiny maximálne 12 cm ,čo je dľžka závesu odporúčem závesy kombinovať prvý a posledný je "štrbinový" ostatné sú "priame"- uľahčí sa montáž ,ale vskutočnosti vám postačí odsadiť o hrúbku izolácie+ 3cm na cd profil , montujú sa od seba na 50 cm , Norgips spľňa všetky slovenské normy ,ale je menej kvalitný ako ostatné značky pre použitie na velké plochy napr. výška 8 m by som ho neodporučil,ale v RD postačí ,ušetrené peniaze radšej investujte do odbornej montáže podľa mňa neexistuje zlý sadrokartón iba zlý montážnici

    titiko20 je offline (nepripojený) titiko20

    titiko20
    Arava Pozri príspevok
    Prosím poraďákov o radu,
    má niekto skúsenosti so sadrokartonovými doskami značky NORGIPS chceli by sme ho použiť na zníženie stropu.
    zdravim, akurat s nimi prvykrat robime, su celkom kvalitne ale niektore tabule maju inu sirku, zvacsa su vacsie o 3-5 mm, tak ich trosku pribrusujeme.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    titiko20 Pozri príspevok
    zdravim, akurat s nimi prvykrat robime, su celkom kvalitne ale niektore tabule maju inu sirku, zvacsa su vacsie o 3-5 mm, tak ich trosku pribrusujeme.
    Tak to je veľmi veľký rozdiel. 3mm To musí to byť riadny bordel.

    patrikK je offline (nepripojený) patrikK

    patrikK
    odporúčam naštudovať dostupnú literatúru o montáži sadrokartónu, kde najdeš aj veľmi prakticke rady+foto, alebo: http://www.gipsol.sk/?l1=podkrovie a mnoho podobných.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.