Zavrieť

Porady

Faktura z Polska

Ahojte, vie mi niekto poradit co s fakturou z Polska, ako ju zauctovat a co s DPH? Je na nej uvedene: 1.Faktura VAT PROFORMA - to znamena, ze je to predfaktura?
2.Su na nej polozky za stroje na vyrobu folii, je na nej uvedena celkova cena, zaplatena zaloha (v ten isty den ako den vystavenia faktury) a zvysok sa ma uhradit v 12 mesacnych splatkach
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Najka Pozri príspevok
    Ahojte, vie mi niekto poradit co s fakturou z Polska, ako ju zauctovat a co s DPH? Je na nej uvedene: 1.Faktura VAT PROFORMA - to znamena, ze je to predfaktura?
    2.Su na nej polozky za stroje na vyrobu folii, je na nej uvedena celkova cena, zaplatena zaloha (v ten isty den ako den vystavenia faktury) a zvysok sa ma uhradit v 12 mesacnych splatkach
    Faktúra VAT-PROFORMA je predfaktúra, na faktúrach z Poľska nie je uvedené DPH - VAT. DPH sa účtuje interným dokladom na vstupe aj na výstupe. Daňovú povinnosť neovplyvňuje.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Najka Pozri príspevok
    Ahojte, vie mi niekto poradit co s fakturou z Polska, ako ju zauctovat a co s DPH? Je na nej uvedene: 1.Faktura VAT PROFORMA - to znamena, ze je to predfaktura?
    2.Su na nej polozky za stroje na vyrobu folii, je na nej uvedena celkova cena, zaplatena zaloha (v ten isty den ako den vystavenia faktury) a zvysok sa ma uhradit v 12 mesacnych splatkach
    Predpokladám, že ste registrovaní pre DPH, teda máte nárok na vystavenie FA od dodávateľa z Poľska (od plátcu DPH) bez DPH. Ak obdržíte daňový doklad urobíte samozdanenie.
    Ten zvýšok, čo sa má uhrádzať v 12 mesačných splátkach by ste mali mať tiež buď splátkový kalendár alebo zakaždým riadný daňový doklad na tú mesačnú splátku, niečo ako - opakované plnenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.