Zavrieť

Porady

Dovoz elektroniky z Číny

Dobry den,
Chcel by som Vas poprosit o radu. Snazil som sa najst nejake veci na nete, ale akosi sa mi nedari. Jedna sa o nasledovne. Chcel by som dovazat elektroniku z Ciny a neviem ako je to s Clom (kolko sa plati), dalej ci treba nejaky certifikat z TSU ...
Bol by som velmi vdacny ak by niekto napisal - kto ma skusenosti alebo teoreticke znalosti. Pomohol by aj nejaky odkaz na web kde by som si to mohol precitat. Dakujem za vsetky Vase reakcie a prajem pekny vecer/den.
S pozdravom Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fernanda je offline (nepripojený) Fernanda

    Fernanda
    Ahoj, ja bych z toho vycouvala hned. Tu v ČR, nik nekupuje ani oblečení z Číny a nie to už elektroniku

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozri tu

    http://www.colnasprava.sk/cssr/www/CShome.nsf
    vdaka nasej legislatíve, zacinam mat plné zuby účtovníctva, preto vitam moznost spoluprce s rovnako postihutými ...viac Naďa Majková
    Fernanda
    Ahoj, ja bych z toho vycouvala hned. Tu v ČR, nik nekupuje ani oblečení z Číny a nie to už elektroniku

    Rada by som upozornila, ze ten kto neobchoduje s azijskymi krajinami, ako je Cina, Taiwan a pod. nema sancu sa rozvijat. Je tam mnozstvo kvalitnych firiem ktore maju zaujem sa etablovat v Europe, su neskutocne
    prisposobivi, obchoduje sa s nimi velmi dobre, len si treba v danej komodite spravne vytipovat firmy. Vyrabaju sa tam auta, plazmove televizory, komponenty do mobilnych a inych informacnych technologii, ktore sa predavaju v celom svete.
    Spolu s tovarom posielaju aj cislo prepravneho listu, ktoreho trasa sa da
    sledovat na internete a presne viete kedy tovar pride.
    Zdravi Nada
    Vdaka za reakcie. Skusim pozriet tu Colnu spravu SR. A co sa tyka toho, ze nikdo nekupuje vyrobky z Ciny, tak viac menej vsetky svetove firmy vyrabaju elektroniku, oblecenie, hrnce, plasty ... no proste vsetko v Cine.

    Borly je offline (nepripojený) Borly

    Borly
    Zdravím

    Mňa by tiež zaujímalo ako je to s certifikátom CE. Produkty, ktoré objednávam majú CE logo na zadnej strane ale číňankovia mi napísali, že certifikát nemajú. Je to potrebné pri predaji na Slovensku?

    Ďakujem

    krason je offline (nepripojený) krason

    krason
    T
    Martin00000 Pozri príspevok
    Vdaka za reakcie. Skusim pozriet tu Colnu spravu SR. A co sa tyka toho, ze nikdo nekupuje vyrobky z Ciny, tak viac menej vsetky svetove firmy vyrabaju elektroniku, oblecenie, hrnce, plasty ... no proste vsetko v Cine.
    Napis mi ss spravu. Ja uz mam s tym skusenost a kontakty.

    Dovoz elektroniky z Číny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.