Zavrieť

Porady

Učitelia nemčiny, prosím,pomôžete?

Dobrý deň,
hľadám šikovných učiteľov nemčiny na ZŠ. Nečakane som sa dostala k tomu ( nie veľmi chcene ) , že budem v tomto školskom roku vyučovať nemčinu na našej škole. Učí sa u nás v ročníkoch 6-9 po dve hodiny týždenne. Nemám ju vyštudovanú,nikdy som ju neučila, aj keď hovorím celkom slušne. Od predchádzajúcej kolegyne nezostali žiadne materiály, plány a pod. A ja mám hlavu v smútku. Momentálne okrem práce v škole mám kopu iných povinností a mám hrôzu z toho,ako tento školský rok zvládnem. Veľmi by mi pomohlo, ak by sa našiel niekto, kto nemčinu učí a mohol by mi poskytnúť TVVP, prípadne ak niekto má odložené prípravy na hodiny alebo si ich priebežne robí a mohol by mi postupne posielať (rada aj za finančnú odmenu). Nie, nie som lenivá,ani neschopná,práve naopak, chcem pracovať poctivo a deti aj niečo naučiť, určite by som si materiály upravovala ešte po svojom.Len neviem, ako na to, kde začať, neviem sa zorientovať a nemám sa koho spýtať. Cítim sa ako neplavec, ktorého zrazu hodili do stredu jazera.... Neviem sa pohnúť a mám obrovský strach ako všetko zvládnem.Už teraz sa bojím, že nezvládnem a bude trpieť moja rodina a nakoniec skončím v nemocnici. Viem, o čom hovorím... Prosím,ak by sa tu našiel niekto ochotný pomôcť,(kľudne aj za finančnú odmenu) budem sa tešiť súkromnej správe s kontaktom.
Veľmi ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Tvoja žiadosť o pomoc mi tak trochu vyrazila dych.Oceňujem tvoju snahu ,no som rozhorčená z toho ,že sa vôbec niečo také môže stať.To môžem ísť učiť aj ja.Ja som sa nemčinu aspoň učila.Neviem,či môže niekto niekoho donútiť niečo také robiť.Veď ty sa budeš zodpovedať žiakom a ich rodičom za vedomosti ,ktoré majú.Hovoriť nemecky a učiť nemčinu sú dve rozdielne veci.Toto je naše školstvo a vraj nedostatočne ocenení učitelia.Nevymeň zdravie a rodinu,za prácu,ktorú Ťa niekto núti robiť.Ak sa predsa len rozhodneš v tom pokračovať,držím palce.Kontaktovala by som sa aj s bývalou kolegyňou,ak sa to len trochu dá.

    Učitelia nemčiny, prosím,pomôžete?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.