Zavrieť

Porady

Auto zadržiavané v servise

Dobry den, moze servis zadrziavat opravene auto po nehode majitelovi s tym, ze caka na vyplatenie faktur od poistovne? Som majitel vozidla a nebola som vinnikom ani ucastnikom nehody. Auto dal opravit ucastnik nehody do konkretneho servisu, kde uz je vyse 1 mesiaca. Ma servis pravo zadrziavat auto? Servis poslal faktury o opravách priamo poistovni. Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Áno má.

    Čo ak by ti dali auto a poisťovňa odmietne faktúru uhradiť? Kto im zaplatí za opravu, keby ti auto vydali?

    Ak chceš auto, treba uhradiť fakúru a potom si ju dať preplatiť poisťovni.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stesy A keby zaplatil ten, ktory tu nehodu sposobil, resp. ten kto bol sofer mojho auta v case nehody (on dal auto do toho servisu opravit)?
    Chobot Servisu je jedno, kto za opravu zaplatí. NEvydať auto je jediná účinná možnosť, ako vymôcť platbu za opravu.
    taiko Moze poistovna odmietnut uhradu ako bolo auto prehliadnute, skoda vycislena a vinnik uznany poistovnou ?
    Ice dive môže, napr. sa opraví viac ako bolo na obhliadke, tú časť poisťovňa nezaplatí... alebo servis účtuje neprimeranú normohodinu práce, môže mať podozrenie, že oprava nebola vykonaná v takom rozsahu ako mala byť...
    taiko aha, no ale moze servis opravovat, ci uctovat viac nez bolo dohodnute ? Ja zijem v NL. Tu ked das auto do servisu, pride chlap z poistovne a presne sa vycisli co a za kolko bude opravene. Maximalne je mozne trosku navysit cas, ked nieco neslo ako sa predpokladalo, ale nejake signifikantne navysenie nepripada do uvahy. Resp pripada, ale len po konzultacii s poistovnou vopred
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    a z akej poistky si chces dat preplatit fakturu servisu ???

    - ak z PZP vinnika, tak si trocha mimo, poistovna z PZP preplaca skutocnu skodu poskodenemu, nie fakturu servisu ... takze servisu zaplat a potom sa obrat na poistovnu vinnika a preplatenie skutocnej skody
    - ak zo svojho HP tak nerozumiem ani postoju servisu, ani poistovne ani teba ... lebo vtedy normalne uvazujuci clovek da auto do zmluvneho servisu poistovne, alebo aspon po dohode s poistovnou, nasledne poistovna vystaví servisu krycí list na zaklade ktoreho servis auto pusti majitelovi po uhrade spoluucasti...

    Auto zadržiavané v servise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.