Zavrieť

Porady

Uzatvorenie pracovného pomeru počas PN

Dobrý deň, máme zamestnanca ktorému končí pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú. Avšak pre 3 mesiacmi mal pracovný úraz a doposiaľ je na PN. Ak by sme s ním chceli nanovo uzatvoriť pracovnú zmluvu, je to možné až po ukončení PN? Aké povinnosti vyplývajú jemu, ak skončí pracovný pomer a je dalej na PN. Má sa nahlásiť na úrade práce, aby ho viedli ďalej oni? Ďakujem za odpoveď
ivka70 a preco mu PP iba dodatkom nepredlzite? to mozete aj cez PN, pojdete mu to dat domov podpisat.
kety15 takýto prípad sme ešte nemali. Pravdupovediac neviem, čo mam robiť. Na sociálke mi odporučili, aby sme počkali kým skončí PN a uzatvorili s ním zmluvu až potom. Ja chcem zistiť aj iné možnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Najjednoduchsie je urobit dodatok zmluvy o tom ,ze sa predlzuje PP bud na dobu urcitu do ... alebo na dobu neurcitu.
    Nekomplikujte zamestnancovi zivot tym, ze sa bude musiet hlasit v zdravotnej poiatovni pocas PN, ved moze byt stale vasim zamestnancom, kedze zmluvu s nim uzavriet chcete.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podľa mňa sa nikde hlásiť nemusí - ani v ZP. (SP už DPN nahlásila).
    ale preňho by určite bolo lepšie - ako ivka napísala. myslím, že zamestnávateľa to nič nestojí

    Uzatvorenie pracovného pomeru počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.