Zavrieť

Porady

Výpočet materskej

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať.
Švagriná čaká bábo, má 21r. predpokladaný termín pôrodu je stanovený lekárom na 5.9.2012. Viem, že materská sa počíta z hrubého vymeriavacieho základu 65% za rok 2011, ale....
Ona v roku 2011 najskôr pracovala len na dohodu a od 1.8.2011 pracovala na TPP, ktorý stále plynie, s minimálnou mzdou. Od Januára 2012 (odkedy vie, že na tehotná, je však na PN - rizikovom tehotenstve, má diagnózu dve maternice, a hrozí jej predčasný pôrod....) dostáva PN vo výške cca 6€/den.

Má nárok na materské dávky a neskôr aj na rodičovské? Ak áno, tak v akej výške? Je stanovené zákonom najnižšia možná dávka? ak to nie je 0€?:-(


ĎAKUJEM veľmi pekne za odpovede!!!

Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    má nárok na MD i RP, nakoľko ku dňu predpokladaného pôrodu bude mať 270 dní poistenia....(cca k 30042012 už bude mať podmienku splnenú)......
    MD bude mať z VZ za rok 2011 vo výške 65% a spodná hranica pri dávkach NP neexistuje......

    mbrnakova je offline (nepripojený) mbrnakova

    mbrnakova
    Ďakujem veľmi pekne za super rýchlu odpoveď. Mám ešte zopár dôlež.info, ktoré som predtým nevedela a to: Od01/2011 bola vedená na UPSVaR až do 22.08.2011, od 23.08.2011 má TPP až do dnes, s tým, že je od 01/2012na PN, tak ako som písala prvý krát. Na výpl.páske má pre mňa dosť ,,nepochopiteľné,, a to zmluvný základný plat 380,40€, základná mzda 99,24€, hrubá mzda 99,24€. z čoho sa potom vychádza?
    Ďakujeme ešte raz za pomoc.

    Mirka

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pri výpočte dávok NP sa vychádza z VZ, ktoré dosiahla za rok 2011 (podľa mesačného výkazu, kt. elektr. zasiela SP)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mbrnakova Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne za super rýchlu odpoveď. Mám ešte zopár dôlež.info, ktoré som predtým nevedela a to: Od01/2011 bola vedená na UPSVaR až do 22.08.2011, od 23.08.2011 má TPP až do dnes, s tým, že je od 01/2012na PN, tak ako som písala prvý krát. Na výpl.páske má pre mňa dosť ,,nepochopiteľné,, a to zmluvný základný plat 380,40€, základná mzda 99,24€, hrubá mzda 99,24€. z čoho sa potom vychádza?
    Ďakujeme ešte raz za pomoc.

    Mirka
    uveď presný dátum začiatku PN
    Má na výpl.páske aj položku náhrada príjmu pri dočasnej PN ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mbrnakova Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať.
    Švagriná čaká bábo, má 21r. predpokladaný termín pôrodu je stanovený lekárom na 5.9.2012. Viem, že materská sa počíta z hrubého vymeriavacieho základu 65% za rok 2011, ale....
    Ona v roku 2011 najskôr pracovala len na dohodu a od 1.8.2011 pracovala na TPP, ktorý stále plynie, s minimálnou mzdou. Od Januára 2012 (odkedy vie, že na tehotná, je však na PN - rizikovom tehotenstve, má diagnózu dve maternice, a hrozí jej predčasný pôrod....) dostáva PN vo výške cca 6€/den.

    Má nárok na materské dávky a neskôr aj na rodičovské? Ak áno, tak v akej výške? Je stanovené zákonom najnižšia možná dávka? ak to nie je 0€?:-(


    ĎAKUJEM veľmi pekne za odpovede!!!

    Mirka
    Ak vyplácané materské zo SP bude nižšie ako výška rod.príspevku, UP jej bude po narodení dieťaťa doplácať do výšky RP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.