Zavrieť

Porady

Vystavba rodinneho domu

Prosim Vas kde mi poskytnu najvyhodnejsi uver na vystavbu rodinneho domu?V slovenskej sporitelni,alebo v prvej stavebnej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Nedá sa takto všeobecne povedať, úroky na úvere závisia od veľa vecí - hlavne od tvojej bonity, výšky hodnoty založenej nehnuteľnosti a takisto aj toho koľko percent hodnoty založenej nehnuteľnosti budeš čerpať. Skoč do banky, do stavebnej a tak ti vypracujú seriózny návrh

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    co som si v poslednej dobe zistoval info o (medzi)uveroch cez stavebne sporitelne (jedno ktora), tak to vychadza ovela drahsie ako hypo pri rovnakych urokoch a rovnakej dobe splacania...

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    zo stavebnej len Stavebny uver. Pri hypotekach kym nieje aspon hotovost na hrubu stavbu je to komplikovane, prip. zalozit inu nehnutelnost. Moznosti je vela

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    robin78> objasni mi ako moze byt nieco drahsie pri tom istom uroku na tu istu dobu ako nieco ine?
    A neviem ci ti da nejaka banka hypoteku za 4.9% pocas celej doby splacania ako stavebna sporitelna ktora to ma zo zakona a aj ked zoberies ten medziuver, ktory mas ale len niekolko rokov, tak je to 5.9% comu konkuruju len niektore hypoteky a to len koli tomu ze je kriza a urokova sadzba klesla na minimum, v case konjuktury pojde o 1-2% hore.

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    Palusko.sk Pozri príspevok
    robin78> objasni mi ako moze byt nieco drahsie pri tom istom uroku na tu istu dobu ako nieco ine?
    A neviem ci ti da nejaka banka hypoteku za 4.9% pocas celej doby splacania ako stavebna sporitelna ktora to ma zo zakona a aj ked zoberies ten medziuver, ktory mas ale len niekolko rokov, tak je to 5.9% comu konkuruju len niektore hypoteky a to len koli tomu ze je kriza a urokova sadzba klesla na minimum, v case konjuktury pojde o 1-2% hore.
    z jednoducheho dovodu, pretoze stavebne sporenie funguje inak ako klasicka hypoteka, pri ktorej staci relativne jednoducho pocitat uroky z aktualnej istiny. porovnat si to mozes napr. na kalkulacke http://www.csob.sk/sp/chcem-uver-ihned.aspx , daj si do 30rokov, sumu napr. 120tis eur a vyjde 28 rokov splacania pri sadzbe 4.99%, mesacna splatka 720eur a taketo parametre si napr. nahod do hypokalkulacky kde si mozes navolit okrem doby splacania aj urokovu sadzbu, splatka vyjde cca. 643eur a to hovori za vsetko a je uplne jedno v ktorej stavebnej sporitelni si, principialne je to rovnake. to ani nehovorim o dalsich aspektoch pri predcasnom splacani... ale nepotrebujem nikoho o nicom presviedcat, kazdy mame svoju hlavu, takze si treba vsetko dobre prestudovat, porovnat a hlavne nenechat sa nachytat

    Vystavba rodinneho domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.