Zavrieť

Porady

3 predávajú, ale jeden kupuje

Poradte mi prosim ohladom kupy/predaja pozemku. Situacia je nasledovna:

Jeden pozemok vlastnia traja vlastnici, kazdy ma 1/3. Kupujuci vsak je len jeden.
1. Ako urobit zmluvy? Treba od kazdeho kupit jeho tretinu alebo sa da urobit kupa na jednu kupno-predajnu zmluvu?

P.S. Ak pozemok nie je vytyceny treba ho dat nutne vytycit alebo k predaju staci byt len riadnym vlastnikom.

Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    No predajú všetci . Na zmluve budú traja predávajúci. Kupujúci jeden ako píšeš. No pozemok musí byť zameraný a zakreslený v mape a podobné veci okolo toho.
    Niekto ma ešte upresní z poraďakov.
    Naposledy upravil jajko50 : 27.08.09 at 05:31

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Stačí jedna zmluva, kde predávajúci budú traja, kupujúci jeden.. a veci okolo pozemku treba dať samozrejme doporiadku, kupujúci určite bude trvať na tom, aby mal jasné, čo kupuje...

    michales je offline (nepripojený) michales

    michales
    A ak kupujuci vie presne co kupuje, su zo zakona (prip. katastra) potrebne vytycovaci a geometricky plan?

    Ide mi o to, ci nie je jednoducho mozne prist s kupno-predajnou zmluvou podpisat ju u notara a pozemok je pravne kupujuceho. Na kataster sa zasle len KP zmluva, overeny LV a ziadost o zapis nehnutelnosti s vyhlasenim o zmene vlastnika?



    Za vsetky odpovede vopred velka vdaka.
    Naposledy upravil michales : 27.08.09 at 05:38

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Samozrejme že to tak stačí. Ked sa kupuje dom so záhradou, tiež ti to nik nepríde vymerať. Proste to, čo vlastnia tí 3 vlastníci napíšu na teba na základe KP zmluvy. Keď si nebudeš istý hranicami alebo by nejaký sused napadol veľkosť tvojho pozemku, tak potom sa pristupuje k vymeraniu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jozef I Pozri príspevok
    Samozrejme že to tak stačí. Ked sa kupuje dom so záhradou, tiež ti to nik nepríde vymerať. Proste to, čo vlastnia tí 3 vlastníci napíšu na teba na základe KP zmluvy. Keď si nebudeš istý hranicami alebo by nejaký sused napadol veľkosť tvojho pozemku, tak potom sa pristupuje k vymeraniu.
    Presne tak. To vytyčovanie hraníc pozemku je služba navyše. Pre kataster k prevodu to nie je potrebné. Vytyčovanie pozemku ti urobí ktorýkoľvek geodet, ale za poplatok.

    binky je offline (nepripojený) binky

    binky
    ak sme viacerí spolumajitelia jedného pozemku a chceme ho predat, na kupnej zmluve ako pedávajúci môzme byt vsetci ?
    -vklad do katastra musi davat kazdy sam alebo mozme zase spolu?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    binky Pozri príspevok
    ak sme viacerí spolumajitelia jedného pozemku a chceme ho predat, na kupnej zmluve ako pedávajúci môzme byt vsetci ?
    -vklad do katastra musi davat kazdy sam alebo mozme zase spolu?
    Rovnaká otázka tu už dnes padla, je zbytočné znovu odpovedať. Tvoju otázku som pripojil k tej dnešnej téme, prečítaj si všetky príspevky.

    3 predávajú, ale jeden kupuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.