Zavrieť

Porady

Szčo PNka a zdravotné

Szčo má živnosť od 01.11.2010. Odvody do SP neplatí, platí len ZP. Od 1.12.10 je PN. Bude mať nárok na nemocenské, keď do 31.10.10 bola v kuse 10 rokov zamestnaná ? Má do ZP oznámiť, že je PN ? Čo k tomu potrebuje ? vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Ochranná lehota je 42 dní po zániku poistenia. Tak asi bude mať nárok na nemocenské dávky. Ale radšej sa opýtaj v SP.
    Ohladne ZP - Teraz som mala jedného SZCO, ale on platí odvody do SP, bolo treba poslať potvrdenie o poberaní ND od SP. SP vydala potvrdenie o vyplatenej ND od - do, a to som poslala do ZP, aby nemusel platiť preddavky počas trvania PN.

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    PN im nestačí. Potrebuješ potvrdenie od SP, že sú vyplácané nemocenské dávky, potom nemusíš platiť preddavky na ZP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    FugAn Pozri príspevok
    PN im nestačí. Potrebuješ potvrdenie od SP, že sú vyplácané nemocenské dávky, potom nemusíš platiť preddavky na ZP.
    Ide o výplatu nemocenského z ochrannej lehoty. Povinne nemocensky poistená SZČO nie je. Nemyslím si, že v tomto prípade neplatí preddavky na zdr. poistenie. Treba napísať dotaz na cool centrum príslušnej zdr. poisťovne.

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    veronikasad Pozri príspevok
    Ide o výplatu nemocenského z ochrannej lehoty. Povinne nemocensky poistená SZČO nie je. Nemyslím si, že v tomto prípade neplatí preddavky na zdr. poistenie. Treba napísať dotaz na cool centrum príslušnej zdr. poisťovne.
    Cool centrum zdravotné poisťovne nemajú. Je to Call centrum. A na to by som sa nespoliehal. Vo väčšine prípadov dostane nesprávne informácie. Odporúčam priamo ísť do poisťovne a je to vybavené. Ja si myslím, že ak jej SP vypláca nemocenské dávky preddavok na ZP neplatí

    Szčo PNka a zdravotné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.