Zavrieť

Porady

Penzion

Chcela by som sa opytat kupila som dom ktorý som prerobila aby som tam mohla ubytovat ludi -penzion, kupila som to ako fyz.osoba nepodnikatel som zamestnana v inej firme, chcela by som poskytovat ubytovanie kde musim vsetko a co noshlasit aby bolo všetko vporiadku, nemozem si dat reklamu na penzion bez toho aby som penzion nahlasil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    japeni je offline (nepripojený) japeni

    japeni
    Podľa môjho názoru by som si najskôr založila živnosť na prevádzkovanie penziónov. Živnosť môžeš mať zarovno so zamestnanením. Potom by som v prípade, že nechceš vložiť penzión do majetku firmy, urobila zmluva o prenájme budovy už na existujúcu živnosť a nahlásila prevádzku. K otvreniu prevádzky ale potrebuješ hygienu a iné doklady, ktoré Ti povedia na živnostenskom úrade. V prípade, že by si si dala reklamu hneď teraz, tak reklamuješ niečo, čo neexituje, / musíš dávať ľuďom doklady, platiť elektrinu a pod. / Je toho veľa, nedá sa to napísať všetko naraz. Neviem, či som Ti pomohla, ale v prípade ďalších otázok, môžeš napísať na jpn@atlas.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.