Zavrieť

Porady

Bluescreen a následný reštart

Poskladal som si PC. Pri zapnutí PC ide všetko v poriadku až k načítaniu Windowsu. Veľmi slabo nabehne logo Windowsu a následne v okamihu sekundy bluescreen a hneď sa reštartuje. Bluescreen sa ukáže fakt len na okamih, že sa nedá prečítať ani aká chyba je. Skúšal som aj iný harddisk a to isté. Pritom na druhom PC idú oba harddisky.

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bagocina je offline (nepripojený) bagocina

    Majiteľom slovenského herno-počítačového portálu Bagocina.com ...viac bagocina
    endrju @ Bola tam256 MB RAM vymenil som ju za druhú 512 MB RAM z iného PC ale nepomohlo.

    strhuska @ Nooo je to dosť možné, pretože ak zapnem núdzový režim, reštartne sa pri načítavaní system32/drivers/Mup.sys, čo sú pravdepodobne ovládače. Na druhom HDD to však prebehne rýchlo a hneď sa reštartne.

    bagocina je offline (nepripojený) bagocina

    Majiteľom slovenského herno-počítačového portálu Bagocina.com ...viac bagocina
    No a zaujímavosť, že HDD 114MB s Win 95 tam ide.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    bagocina Pozri príspevok
    endrju @ Bola tam256 MB RAM vymenil som ju za druhú 512 MB RAM z iného PC ale nepomohlo.

    strhuska @ Nooo je to dosť možné, pretože ak zapnem núdzový režim, reštartne sa pri načítavaní system32/drivers/Mup.sys, čo sú pravdepodobne ovládače. Na druhom HDD to však prebehne rýchlo a hneď sa reštartne.
    bagocina Pozri príspevok
    No a zaujímavosť, že HDD 114MB s Win 95 tam ide.
    Systémy na všetkých týchto harddiskoch boli inštalované na tejto zostave na ktorej ich skúšaš? Tá istá MB, RAM, Grafika, procesor?

    Pretože ak nie tak by som sa aj divil ak by to šlo. Veď systém si testuje pri inštalácii všetok hardvér a inštaluje mnoho ovládačov presne naň.
    Ak to na W95 ide, to by mohlo znamenať že HW je v poriadku.
    Ja by som skúsil systém preinštalovať čistou inštaláciou ktorá začne bootovaním z inštalačného CD Win, formát C - stačí rýchly a po jeho skončení začne nová inštalácia systému. Ak je hardvér v poriadku tak by to mohlo fungovať.

    bagocina je offline (nepripojený) bagocina

    Majiteľom slovenského herno-počítačového portálu Bagocina.com ...viac bagocina
    Takže preinštalovať Win na tom PC cez bootovanie.

    bagocina je offline (nepripojený) bagocina

    Majiteľom slovenského herno-počítačového portálu Bagocina.com ...viac bagocina
    Ďakujem Vám. Funguje to

    Bluescreen a následný reštart

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.