Zavrieť

Porady

Vyčerpané dávky v nezamestnanosti?

Dobrý deň prosím o radu. V r. 2021 som poberala dávku v nezamestnanosti do 07/21 iba 3mesiace nakoľko som sa zamestnala. V roku 2022 v 11 tom mesiaci som požiadala o vyplatenie 50% zbytok nevycerpanej podpory. Teraz som bez práce a prišlo mi zamietave stanovisko k dávkami. Od poslednej evidencie r. 2021 mam odpracovaných 435dni. Zaujíma ma ci tých 50% bolo doplatenie z nevycerpanej podpory alebo započítaníe aj roku 2022. Pracovala som u 3ch zamestnávateľov.
Ďakujem za odpoved
7 komentárov     zbaliť
Negoce tým, že si požiadala o vyplatenie dávky vo výške 50% staré obdobie je uzavreté.
ak chceš novú dávku v nezamestnanosti musíš znovu splniť podmienku 730 dní za posledných 4 rokov, ale tvoje staré obdobie sa už nezapočítava, nakoľko už bolo z neho vyplatená dávka v nezamestnanosti (t.j. od vyradenia z evidencie na UP, z dôvodu, zamestnania .......to, že máš, resp. mala si x-zamestnávateľov nie je príčinou nevyplatneia PvN, do doby sa ti počíta trvanie prac. pomeru,, dohody, ale nie súbežne...... )
ivka70 odkial beries 435 dni? nepracovala si cely cas od 8/2021 doteraz? Pocitaju sa kalendarne dni.
Dopln presne datumy zamestnani od ukoncenia cerpania podpory.
ivana novákova Pardon tých 435 dni. Od 16. 09. 2020 mam odpracovaných cez 800 dní.
Pozrela som si dátumi.
01.06.2020 - 15.09.2020/UPSVR DAVKY
09.09.2022 - 31.10.2022 /UPSVR DAVKY
12/2022 som požiadala o vyplatenie 50% za cca mesiac nevyplateny zo 6tich mesiacov. Myslela som ze obdobím 09 - 10 /22 s vyplatením 50% sa uzavrelo a bude sa mi odznovu počítať obdobie 730dni od 16.09.2020. Alebo sa mýlim?
veronikasad Dopln presné obdobie zamestnaní od skončenia poslednej evidencie na UP. Prečo by ti mali počítať obdobie od 16.9.2020?
ivka70 Asi preto, že toho obdobia ešte nebola dávka v nezamestnanosti počítana?
Bez tých presných trvaní zamestnaní sa nedá presne odpovedať, treba ich doplniť .
A prípadne opísať dôvod a paragraf, ktorý SP uviedla v rozhodnutí. Určite je možné sa odvolať .
veronikasad Ivka, veď píše že dávku poberala prvý raz do 07/21, prečo by jej znovu mali započítavať obdobie roku 2020? (len preto, že tam mala napr.viac ako tri roky???(
ivka70 Podla toho, co pise tu v komentari v datumoch, ju poberala v roku 2020 3,5 mesiaca a v roku 2022 dobrala z nej necely mesiac a zvysok si dala preplatit.
Ak je to pravda a nie je preklep v datumoch ,tak by sa jej mal odpracovany cas od 16.9.2020 tiez pocitat, lebo z neho este ziadna davka pocitana nebola.
Ale pokial neda presne datumy prace a evidencie, viac sa jej poradit neda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Spravne, staru podporu si si nechala vyplatit (50% zvysku)
    Na novu budes mat narok az po odpracovani aspon 730 dni od toho posledneho cerpania podpory.

    Preto sa o vyplatenie 50% podpory vyplati pockat az po 23 mesiacoch zamestnania, ked uz je narok na novu. Takto si sa pripravila o moznost docerpat 3 mesiace plnej podpory, ak stratis pracu skor ako ti vznikne novy narok.

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Hmmm, o tejto možnosti som vôbec nevedela...

    Dobre to teda chápem, že ak moja známa bola na podpore 4 mesiace, a od 11/22 je zamestnaná, tak hocikedy medzi 11/24 až 10/25 môže bez rizika požiadať o vyplatenie tých 50%, lebo jej zároveň už vznikol nárok aj na novú dávku, keby náhodou po 10/24 prišla o prácu?

    Chcem sa uistiť predtým, ako jej poviem o tejto možnosti (ak o tom nevie), aby som ju náhodou neinformovala nesprávne.

    Vďaka.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 https://www.socpoist.sk/kto-som/neza...ezamestnanosti
    Uplynutím troch rokov odo dňa vyradenia sa premlčí nárok na výplatu tejto dávky.
    veronikasad O vyplatenie 50% nevycerpanej dávky môže požiadať do troch rokov od vyradenia z evidencie
    tigy Áno, tomu rozumiem, preto som písala do 10/25, išlo mi o to, že ak tak urobí medzi 11/24 a 10/25, tak dostane vyplatených 50% starej dávky, ale ak by potom ostala nezamestnaná, má už aj nárok na novú dávku, však?
    veronikasad Keď bude mať nanovo splnenú podmienku 730 kal.dni, vyplatia jej dávku z príjmu z posledných 24 kal.mesiavov.
    ivka70 Ano
    tigy Super, vďaka
      zbaliť

    Vyčerpané dávky v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.