Zavrieť

Porady

Blchy v jačmeni - ako sa ich zbaviť?

ako sa zbavím blch v jačmeni,aby som ho nepoškodila?a ak sa náhodou dostali do domu ako sa ich zbavím tam?psa som odblšila aj pelech
Naposledy upravil Mariana B. : 18.08.14 at 14:02 Dôvod: Zmena nazvu otazky
6 komentárov     zbaliť
Tweety Uf, myslela som, že ide o život.
Lilka114 no nie,ale som z toho na nervy ....a všetci doma
jefff väčšiu kravinu som nečítal ako to, že v jačmeni sú blchy!
Lilka114 nie?tak príď a presvedč sa sám ...
jefff Prídem. Koho, čo kŕmiš tým jačmeňom? Je to ozaj jačmeň, nie je to pšenica? To by bolo všetko ináč!
Lilka114 kŕmia sa tým sliepky a ošípané,ale najprv sa to zošrotuje ...a je to isto jačmeň,lebo sme sa práve čudovali,že pšenica je vo vedľajšej nádobe a tam nič ...a teda kľudne dojdi ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Na tri tony sa ti oplatí zavolať desikačnú firmu tá ti tabletky rozloží za 48 hodín otvoríš priestor vyvetráš a môžeš krmiť Tie tablety nedostaneš kúpiť navoľno lebo obsahujú "cyklon B"
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lilka114 a koľko to asi môže stáť?
    pavol54 však sa ich spýtaj určite sú v zozname, lacnejšie je to určite ako vyviesť na kompostovisko
    Auri Nemáš v okolí samostatne hospodáriaceho roľníka? Poradil by ti, kde kúpiť u vás.........lebo tie tablety kúpiš aj na kusy. Ak myslíme rovnaké. Ja bohužiaľ neviem ako sa presne volajú.
    Lilka114 ale tie tablety ich zahubia alebo len vyplašia?nieže sa mi presťahujú aj do domu :/
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Zbaviť sa jačmeňa, alebo blchy vychytať ....z jačmeňa ich už sotva dostaneš, domácnosť kompletne vystriekat Biolitom, Arpalitom a pod...
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lilka114 jačmeňa sa zbaviť asi nebude možné,lebo to je krmivo ,,,,vraj na to existovali nejaké tablety alebo niečo také ....a na domácnosť stačí biolit?
    evuš Koľko máš toho jačmeňa ??? Sliepky vyzobú i blchy, ak budú dostatočne šikovné, Biolit postačí, ale treba to opakovať dokým nevyhubíš všetko...
    Lilka114 ono v dome nie je nič vidno,ale ja už stresujem nikto nie je ani poštípaný,ani som ešte dnu blchu nenašla .... a toho jačmeňa máme asi 3 tony a nie je to pre sliepky,ale ošípané ...
    evuš Fuuuu, blchy by napadli tým pádom i ošípané....jedine jačmeň pred kŕmením pošrotovať, zabariť vodou a tak skŕmiť....
    Lilka114 ono tak by to šlo,ale mne ide skôr o to,ako sa ich zbaviť ešte pretým ...ale i tak veľmi pekne ďakujem
    evuš Spýtaj sa v lekárni...ale keďže je to krmivo, moc by som neriskovala...treba si nato davat pozor....
    Lilka114 skúsim sa spýtať aj tam ....fakt veľká vďaka
    terezamaria šrotovaním sa nezničia....skús vystriekať vrecia zvonku....http://lieky24.sk/842-protect-sprej-...-a-blcham.html
    Lilka114 ale jačmeň nie je vo vreciach,ale v takých veľkých kovových nádobách ....tak to asi nepôjde
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pomoooooooc!!!!blchy v jačmeni
    Včera 21:39
    Pochváliť Lilka114
    ako sa zbavím blch v jačmeni,aby som ho nepoškodila?a ak sa náhodou dostali do domu ako sa ich zbavím tam?psa som odblšila aj pelech
    Lilka114 (Dnes 17:52) ono v dome nie je nič vidno,ale ja už stresujem nikto nie je ani poštípaný,ani som ešte dnu blchu nenašla .... a toho jačmeňa máme asi 3 tony a nie je to pre sliepky,ale ošípané ...
    Klik na čas filmu 7,30...

    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš Juraj !!!!! :-D :-D :-D
    Lilka114 to by asi trvalo ....ako je to vtipné,uznávam,ale ja mám z toho normálne také stresy,že ani nejem
    buchač Uskladni čo najďalej od domu...

    Alebo ponúkni susedom, alebo niekomu inému na to spracovanie, spotrebovanie, do výkupu...atď. Samozrejme, že upozorníš na stav.

    Buď za hotové, alebo za neskoršiu refundáciu...
    Lilka114 to je tiež možnosť .....no uvidím,každopádne,ďakujem za všetky komentáre ....
    Excise Duty Neboj sa nič, ošípaným sa do kožucha nedostanú...
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Kovové nádoby, myslíš tým sudy? Ak sudy, dajú sa uzavrieť? Predpokladám, že áno inak by vlhkosť jačmeň znehodnotila. Pokiaľ je to v sudoch, blchy určite niesu v celom objeme ale iba na povrchu. Ja by som veko suda prihrial niečim ako teplovzdušná pištoľ alebo horákom. Alebo daj sudy na slniečko, oni sa tam pekne udusia.
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lilka114 no nie sudy,ono je to oveľa väčšie,ale neviem ako sa to volá ....to normálne na družstvách sa v takom drží jačmeň ....a to teplo,keby som ich nahriala,ono ich to zabije?lebo pokiaľ viem,tie mrchy sú odolné voči zime aj teplu ...či?
    evuš ...barely ??
    evuš ...čo nato veterinár ?? Ak chováte viac ošípaných, nejakého určite poznáš...
    Lilka114 nárečovo sa to volá feršlog a veterinára som sa nepýtala ...
    evuš ..nech sa to volá ako chce, keď sú tam blchy :-D
    Lilka114 asi tak
    evuš ...no, Lilka, asi prichádza do úvahy iba fumigácia, ale tú môžu myslím vykonávať iba firmy nato určené...alebo sa rozlúčiť s obilím...cena za takúto službu neviem, či neprevýši sumu obilia.....
    Lilka114 och ma porazí ....nechcem ani vedieť koľko to stojí ...horčie je,že ked som vyšla na balkón a šla som späť dnu 1 tá malá mrcha sa snažila dostať dnu,ale som ju stihla chytiť a zabiť ....najhoršie bude,ked zistím,že sú aj v dome
    evuš ..na nete je dosť firiem, ceny podľa stupňa napadnutia a po obhliadke, skús nejaké osloviť, nech Ti urobia kalkuláciu...držím päste..
    Lilka114 skúsim niečo kuk ...dík
    vlado 33 Teplota okolo 50-60 °C by ich zabila (vysušila) pri dlhšom pôsobení teploty. Keďže zrno je tepelný izolátor je možné, že pôsobenie teploty na tak veľké množstvo zrna by nebolo účinné.
    Lilka114 tak čo mám robiiiiť? som dumala aj nad tým,že ak zavolám nejakú firmu,musím sa priznať,bude to pre mňa dosť ponížujúce ak to uvidia susedia ....a viete ako to je,bývam na dedine,každý vie všetko :/
    vlado 33 Ja by som s tým nerobil nič. Šrotoval vonku aby sa blchy nedostali k zvieratám. Po kŕmení sa oprášiť, prezliecť šatstvo. Druhá alternatíva použiť dymovnicu http://www.dddservis.sk/etiketa/E%20...0DYMOVNICA.pdf . Rozsypať krmivo niekde v maštali na plachtu a zapáliť dymovnicu niekde na nehorľavom mieste, zvieratá von. Nemám odskúšané.
    Lilka114 no hej,ale za ten čas ako budeme šrotovať nás zožerú tie svine ....štípu jak divé :/ a tá dymovnica,no to vyzerá fajn ....musím to všetko dať prečítať chlapom,lebo ja sa neodvážim a uvidím čo povedia ...ďakujem veľmi pekne
    pavol54 blbosť s tou dymovnicou ak to necháš tak tak ho sami zošrotujú.
    Lilka114 a vieš o niečom lepšom?
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Lilka 114 : Kto ti povedal, že v jačmeni sú blchy ? Nie je to napr. roztoč múčny, alebo roztoč ničivý ?
    http://www.agromanual.cz/cz/clanky/o...-skladech.html
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lilka114 nepovedal mi to nikto,ale ...nepodobá sa to ani na jedno z tohto tu,švagor je celý doštípaný,skáče to ako blcha a ked sme to zapučili,vyzerá to úplne ako blcha ...z obrázku sme to vydedukovali
    evuš V jačmeni i v obilí môžu byť blchy !!! Neskúšala si obvolať tie firmy na fumigáciu ?
    Lilka114 zatiaľ nie,lebo som sa len teraz dostala ku pc :/
    vlado 33 Pošli na obrázku jednu z tých potvor. Tie dymovnice čo som poslal sú pre profi použitie, neviem prečo pavol54 ich označil ako blbosť. Postrekom to riešiť nemôžeš, lebo kontaminuješ krmivo. Aj s dymovnicami opatrne, menej je niekedy viac.
    sosak @Lilka114, porovnaj tie potvory s obrázkami, to sú tie roztoče. Inak, niekde som čítal, že obilovina je živý organizmus, aj dýcha.
    https://www.google.sk/search?q=Acaru...L4HA7AbkvoDQDg
    https://www.google.sk/search?q=Lepid...OsfE7AbcwoGIDA
    Lilka114 aj by som poslala,ale ak mám pravdu povedať,bojím sa ísť k tým potvorám :/ ale skúsim ...ono existuje aj postrek,ale po jeho aplikácii sa nesmie obilím prikrmovať 90 dní ...
    Lilka114 a tie obrázky som porovnala a nie je to ono ....ked to zapučím má to zadné nohy také dlhé a po porovnaní na nete sme vydedukovali,že to bude blcha ....ale napríklad pes mal blchy,tie boli väčšie a tie v jačmeni sú nejaké čiernejšie :/ tak neviem
      zbaliť

    Blchy v jačmeni - ako sa ich zbaviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.