Zavrieť

Porady

Dobropis

Dobry den prajem chcela by som sa opytat ako mam v mrp programe JU zauctovat dosly dobropis. Mám tu jednu fakturu na 349,03 eur ale kedze sme vratili jednu flasku pri preberani tovartu tak sme zaplatili nie 349,03 eur ale 318,46 eur, a dosiel nam k tomu dobropis na tu zvysnu ciastku -30,57 eur. Tych 318,46 eur sme uhradili cez ucet a s tym ze mi ostalo visiet kolo faktury tych 30,57 eur neuhradenych. cize fakturu cez ucet som zauctovala kolko sme zaplatili a neviem co s tym zvysnym a ci k tomu dobropisu vypisovat nejaky doklad alebo ho len prilozit k tamtej fakture . prosim poradte mi. dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    ali8 Pozri príspevok
    A ten vzajomny zapocet mi prejde aj cez penazny dennik alebo len ako uhrada bez pen. dennika?
    Áno. Účtuješ cez PD.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Eviduješ celú faktúru , teda eviduješ že máš zaplatiť 30,57 €. Tým pádom musíš nahrať aj dobropis ako došlú faktúru s mínusom. Budeš mať nedoplatok -30,57 €. Tieto dva zostatky vzájomne započítaš po dohode s tou druhou firmou.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    len doplním, v pd ako nepeňažná operácia.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    A ten vzajomny zapocet mi prejde aj cez penazny dennik alebo len ako uhrada bez pen. dennika?

    sassanka je offline (nepripojený) sassanka

    sassanka
    Prosím, Vás prišiel m dobropis a neviem kde ho mám evidovať? Robím podvojné účtu mrp.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sassanka Pozri príspevok
    Prosím, Vás prišiel m dobropis a neviem kde ho mám evidovať? Robím podvojné účtu mrp.
    Čo tak pozrieť trochu vyššie? Na príspevok č.3.

    sassanka je offline (nepripojený) sassanka

    sassanka
    Prepáč, ten príspevok sa týkal jednoduchého účta, tak som si nebola istá čí to platí aj pre podvojné. Tak díky moc že si ma usmernila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.