Zavrieť

Porady

konkurz a software

prosím potrebovala by som sa poradiť.
Robíme jednu firmu v konkurze, daň. priznanie sa bude podávať az v roku 2009 za obdobie 2 rokov. Chcem sa spýtať existuje nejaký software, ktorý nám umožní účtovanie 2 rokov ako 1 účtovný rok ??? Ďaľší problém, ktorý už predvídame môže vzniknúť v deň zav. EURA to je od 1.1.2009
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pokiaľ viem, MRP, ak neuzatvoríš rok, tak prenáša obraty do nasledujuceho roka. V jednej firme takto kumulovali obraty za 4 roky...to bol tiež príklad "odbornej práce účtovníčky". Pre úplnosť - bola to DOS verzia.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    KEJKA Pozri príspevok
    pokiaľ viem, MRP, ak neuzatvoríš rok, tak prenáša obraty do nasledujuceho roka. V jednej firme takto kumulovali obraty za 4 roky...to bol tiež príklad "odbornej práce účtovníčky". Pre úplnosť - bola to DOS verzia.
    hmm to bude asi problém pretože mi to učtujeme v pohode a tam sa da nastaviť iba hosp. rok a to je iba na 12 mesiacov. nerada by som prehrávala PS pretože sme dosť dlho čistili saldo neboli tam nahraté PS salda z min. rokov a navyše nikto nám to nezaplati.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    Hľadala som si aj ja nejaké veci ohľadom konkurzu v odbornej literatúre, pretože aj ja účtujem firmu v konkurze, ale je tam toho veľmi málo. akokeby na slovensku neboli ani firmy v konkurze.
    Pri likvidácii ma zaujala jedna informácia ohľadom zdaňovacieho obdobia a závierky po 2 rokoch. (zdaňovacie obdobie je riešené tak isto v likvidácii ako v konkurze).

    V tom článku bolo písané, že k daňovému priznaniu po 2 rokoch firma priloží účtovné výkazy za každý kalendárny rok k 31.12., ale daňové priznanie bude jedno.

    Je to zaujímavá informácia, ktorá by riešila softvérový problém s uzatváraním účtovníctva k 31.12.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    no nie je to celkom tak asi Vas nepotešim pretoze sme si to zistovali na DU a povedali ze nemaju nato system a musi sa to podat za obdobie 2 rokov tym padom hladame riesenie

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dracica Pozri príspevok
    no nie je to celkom tak asi Vas nepotešim pretoze sme si to zistovali na DU a povedali ze nemaju nato system a musi sa to podat za obdobie 2 rokov tym padom hladame riesenie
    Na DU predsa dávaš výkazy a DPPO. Takže podla mna kludne spracuješ výkazy za dva roky, VZaS sa sčíta - tam je to jednoduché. So súvahou tiež nebudú väčšie ťažkosti.
    A údaje sa cez čiastkové výkazy pri kontrole lahko dohľadajú - v zásade je predsa účtovníctvo mesačné.
    S príspevkom ohľadne účtovných období plne súhlasím - námietka, že DU nema na niečo soft, ma skôr vytáča.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.