Zavrieť

Porady

Ohryzené sromy - náprava možná?

Dobrý deň,

urobil som si v záhradke výsadbu mladých stromčekov, no zároveň som kúpil kríženca vlčiaka s bernským salašníkom a to sa mi nevyplatilo. V podstate mi pes dva stromy zničil tak, že zo zeme trčí iba jeden konárik a ostatným poohrýzal bočné. Je možné nejkým sposobom stromčeky zachrániť? Samozrejme pes je už vo voliére no neviem či sa stromčeky môžu zostrihať aby sa ešte chytili alebo je im amen...
Ďakujem za Vaše rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    kexo666 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    urobil som si v záhradke výsadbu mladých stromčekov, no zároveň som kúpil kríženca vlčiaka s bernským salašníkom a to sa mi nevyplatilo. V podstate mi pes dva stromy zničil tak, že zo zeme trčí iba jeden konárik a ostatným poohrýzal bočné. Je možné nejkým sposobom stromčeky zachrániť? Samozrejme pes je už vo voliére no neviem či sa stromčeky môžu zostrihať aby sa ešte chytili alebo je im amen...
    Ďakujem za Vaše rady
    Ťažko takto povedať, keď tie stromčeky nevidím. Pokiaľ im zostala kôra na kmeni neporušená, tak je veľmi pravdepodobné, že ešte vyženú. Ale počkaj do jari, uvidíš.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Treba ich zastrihnúť až k neporušenému miestu, samozrejme s ohľadom na to, či toto miesto je nad miestom štepenia, ak je, treba sa pokúsiť dopestovať nový zdravý kmienok. Stromy ale dokážu divy, takže vidím to tak na 90% že zregenetrujú. O aké stromy sa jedná?

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    kexo666 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    urobil som si v záhradke výsadbu mladých stromčekov, no zároveň som kúpil kríženca vlčiaka s bernským salašníkom a to sa mi nevyplatilo. V podstate mi pes dva stromy zničil tak, že zo zeme trčí iba jeden konárik a ostatným poohrýzal bočné. Je možné nejkým sposobom stromčeky zachrániť? Samozrejme pes je už vo voliére no neviem či sa stromčeky môžu zostrihať aby sa ešte chytili alebo je im amen...
    Ďakujem za Vaše rady
    V príspevku si nepovedal kedy boli stromčeky sadené. Ak to bolo v jeseni minulého roka tak z toho nebude nič, lebo nestihli zakoreniť. Ak sú staršie napr. 2 ročné dajú sa zachrániť a to z dôvodu toho, že každý strom má spiace púčiky ktoré vyrašia ak sa napr. zreže korunka stromu. Teraz, alebo v marci tie kýpte zrež tak, aby časť konárika ostala pokiaľ je to možné a zatri stromovým balzamom alebo štepárskym voskom /nie latexovou farbou/ no a treba čakať na jar, ak začnú púčať tie spiace púčiky tak je to OK.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    To či stihli, alebo nestihli dobre zakoreniť je úplne jedno. Ak boli dobre zakopané a nemali porušené korene, tak môžu byť zrezané až k miestu očkovania je úplne jedno kedy boli posadené, v každom prípade potrebujú rovnakú starostlivosť ako každý čerstvo vysadený stromček - čiže vlhkosť.

    Ohryzené sromy - náprava možná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.